دانشگاه کپنهاگ – دانمارک

دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ قدیمی ترین موسسه دانشگاهی و پژوهشی در دانمارک است. این موسسه در سال ۱۴۷۹ در شهر کپنهاگ کشور دانمارک تاسیس شد و دومین موسسه عالی برای تحصیلات عالی در اسکاندیناوی پس از دانشگاه اوپسالا (۱۴۷۷) است.

دانشگاه دارای ۲۳۴۷۳ دانشجوی کارشناسی، ۱۷۳۹۸ دانشجوی کارشناسی ارشد، ۲۹۶۸ دانشجوی دکترا و بیش از ۹۰۰۰ کارمند است. این دانشگاه دارای چهار محوطه دانشگاهی در کپنهاگ و اطراف آن است که مقر آن در مرکز کپنهاگ قرار دارد.

دانشگاه کپنهاگ در حال حاضر دارای شش دانشکده است:
• دانشکده بهداشت و علوم پزشکی
•دانشکده علوم انسانی
•دانشکده حقوق
•دانشکده علوم
• دانشکده علوم اجتماعی
• دانشکده الهیات

بیشتر دوره ها در دانشگاه کپنهاگ یه زبان دانمارکی آموزش داده می شود. با این حال، دوره های بسیاری نیز به زبان انگلیسی و چند دوره به زبان آلمانی ارائه می شود. این دانشگاه دارای چندین هزار دانشجوی خارجی است که حدود نیمی از آنها از کشورهای شمال اروپا هستند.

رتبه علمی دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ عضو اتحادیه بین المللی دانشگاه های تحقیقاتی (IARU)، همراه با دانشگاه کمبریج، دانشگاه ییل، دانشگاه ملی استرالیا و یو سی برکلی است. رتبه بندی علمی دانشگاه های جهانی در سال ۲۰۱۶، دانشگاه کپنهاگ را به عنوان بهترین دانشگاه در اسکاندیناوی و ۳۰ در جهان رتبه بندی می کند.

دانشگاه کپنهاگ یکی از پرافتخارترین دانشگاه‌ای اروپا محسوب می‌شود و فارغ‌التحصیلان آن تا به حال هشت جایزه نوبل و یک جایزه تورینگ را به خود اختصاص داده‌اند.

از معروفترین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه نیلز بور فیزیکدان دانمارکی است که شهرت او بیشتر به علت ردکردن مدل اتمی ارنست رادرفورد و ابداع مدل اتمی منظومه‌ای به نام خودش است. وی تلاش‌هایی بنیادی در زمینهٔ شناخت ساختار اتم و مکانیک کوانتوم داشت و برای همین تلاش‌هایش در سال ۱۹۲۲ برنده جایزه نوبل فیزیک شد.

یکی دیگر از فارغ‌التحصیلان نامدار این دانشگاه هانس کریستین اورستد است که برای کشف جریان الکتریکی تولیدی از میدان مغناطیسی و قانون دست راست در الکترومغناطیس مشهور است. کشف وی اساس کار دینام را بیان می‌کند.
دانشگاه کپنهاگ دانمارک می‌تواند به عنوان مقصدی جذاب برای دانشجویانی باشد که به دنبال تحقیق و پژوهش مستمر هستند.

در این ویدئو معرفی کوتاهی از دانشگاه کپنهاگ آورده شده است.جهت آگاهی از هزینه های تحصیل در کشور دانمارک مقاله زندگی در دانمارک را بخوانید. همچنین برای مشاهده سایت دانشگاه بر روی لینک دانشگاه کپنهاگ کلیک نمایید.

در باره نویسنده :

موسسه علم افروز با بهره‌گیری از وکلا و افراد تحصیل کرده به طور تخصصی اقدام به انجام کلیه فرآیند پذیرش دانشجویان در کلیه مقاطع تحصیلی و دوره‌های یادگیری زبان‌های خارجی در دانشگاه‌های معتبر اروپایی می‌نماید. چنانچه قصد دریافت مشاوره تخصصی در مورد اخذ پذیرش، اخذ خوابگاه، راهنمایی درزمینه اخذ کمک هزینه‌های تحصیلی، ثبت نام و سایر امور مربوطه را دارید فرم مشاوره و ارزیابی تحصیل در خارج از کشور را تکمیل نمایید.

يك ديدگاه

  1. علی ۱۳۹۷-۰۵-۳۱ در ۰۱:۰۷ - پاسخ دادن

    رتبه کلی دانشگاه آلبورگ در رتبه بندی شانگهای ۲۵۱، در رتبه بندیQSبرابر ۳۴۳ و در رتبه بندی تایمز ۲۲۶ و در رتبه بندی لایدن ۲۷۱ است. اما شهرت این دانشگاه بیشتر در زمینه مهندسی است بطوریکه در رتبه بندی فنی مهندسی در USNEWS رتبه “۱” اروپا و “۸” دنیاست. در شانگهای ۳۹ ، در تایمز ۸۵ ، ودر QS برابر ۸۱ است. در مجموع در فنی مهندسی زیر ۱۰۰ دنیا

ثبت ديدگاه