مطابق با آخرین قوانین مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی
 • بازبینی شده توسط وکلای رسمی

اقامت تمکن مالی فرانسه: ویزای خود حمایتی فرانسه

پرچم فرانسه

ویزای تمکن مالی فرانسه یکی از روش های مهاجرتی این کشور است که به‌منظور جذب صاحبان سرمایه یا افرادی که درآمد ثابت ماهیانه دارند، راه‌اندازی شده‌است. در این روش علاوه‌ بر فرد سرمایه دار، خانواده او نیز تحت پوشش قرار گرفته و بدون نیاز به ارائه مدرک زبان، جاب آفر (پیشنهاد شغلی) یا حتی محدودیت سنی، اقامت فرانسه را به‌دست می‌آورند.

درخواست مشاوره امور مهاجرتی

تمکن مالی فرانسه

ویزای تمکن مالی فرانسه را یکی از بی‌دردسرترین و آسان‌ترین و البته ارزان‌ترین روش‌های کسب اقامت کشور فرانسه می‌دانند. درضمن اقامت فرانسه به‌معنای دریافت ویزای شنگن است که با آن می‌توان به‌راحتی به تمام اروپا و کشورهای حوزه شنگن سفر کرد. در واقع میتوان گفت ویزای تمکن مالی فرانسه یکی از روش های مهاجرتی این کشور است که به‌منظور جذب صاحبان سرمایه و یا اشخاصی که درآمد ثابت ماهیانه دارند، راه‌اندازی شده‌ است. در این روش علاوه‌ بر سرمایه دار، خانواده او نیز تحت پوشش قرار گرفته و بدون نیاز به ارائه مدرک زبان، جاب آفر (پیشنهاد شغلی) یا حتی محدودیت سنی اقامت فرانسه را به‌دست می‌آورند.

روش مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

اگر شما توانایی و سرمایه مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان را در فرانسه داشته‌ باشید، این کشور با آغوش باز از شما استقبال می‌کند. جالب است بدانید که برای قرار گرفتتن در این مسیر اصلاً نیازی به انتقال سرمایه به بانک‌های فرانسه نیست. یعنی شما فقط باید ثابت کنید که بدون نیاز به شغل و ازطریق یک منبع درآمد ثابت، می‌توانید در فرانسه یک زندگی ایده‌آل داشته‌باشید. از آنجاییکه این شرایط ایده‌آل معیار خوبی برای پذیرش یا عدم پذیرش درخواست مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی محسوب نمی‌شود، ریز جزئیات شرایط تمکن مالی فرانسه از طرف دولت این کشور تعیین شده‌است.

مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه یا همان ویزای خودحمایتی فرانسه

همانطور که گفتیم این مسیر کمترین چالش را برای مهاجرت به فرانسه دارد. اما یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این روش، عدم نیاز به ریسک بر روی سرمایه شما است.

در این روش لازم نیست سرمایه خود را در اختیار دولت فرانسه و یا هر نهاد دیگری قرار دهید. کافی است این سرمایه را در یکی از بانک‌های ایرانی یا خارجی نگه داشته و فقط مدارک وجود آن را ارائه دهید. بدین ترتیب سرمایه شما با امنیت کامل به صورت ثابت در حساب بانکی خودتان حفظ خواهد شد.

جدای از این موضوع مزایای دیگری نیز برای اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی تعریف شده است. مهم‌ترین این مزایا عبارتنداز:
– وجود استانداردها و امنیت سرمایه‌گذاری در فرانسه
ریسک بسیار پایین سرمایه‌گذاری در فرانسه
مهاجرت به فرانسه بدون نیاز به داشتن مدرک زبان
مهاجرت به فرانسه بدون محدودیت سنی
– به دست آوردن مجوز اقامت بلندمدت و دائم
حق رانندگی و اخذ گواهینامه در فرانسه
دریافت وام از بانک‌های فرانسه
– امکان همراه داشتن اعضای خانواده از ابتدای ورود به فرانسه
– دریافت ویزای شنگن و امکان سفر به همه کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
– امکان سرمایه‌گذاری  با خرید ملک در فرانسه و کسب درآمد از طریق آن
– امکان افتتاح حساب بانکی مسترکارت و ویزای کار
– امکان دریافت شهروندی فرانسه

تمکن مالی فرانسه

منطقه تفریحی alpe d’huez در کوه های آلپ برای علاقمندان به ورزش های زمستانی

مراحل دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

مهاجرت به فرانسه با وبزای تمکن مالی مراحل خاص خود را دارد. اگر این مراحل را به‌ترتیب و در زمانبندی درست آن انجام دهید، مطمئناً در هزینه، وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کرده و زودتر به هدفتان می‌رسید:

– سفر به فرانسه ازطریق ویزای توریستی و داشتن سابقه شینگن مناسب
– فراهم کردن شرایط مالی و ایجاد حساب بانکی با شرایط موردنظر در ایران (در بخش شرایط تمکن مالی به تفضیل بررسی میشود)
– ارائه مدارک خواسته‌شده به صورت ترجمه‌شده و کامل و شرکت در مصاحبه در سفارت فرانسه در ایران (در بخش مدارک به تفضیل بررسی میشود)
– درخواست برای دریافت ویزای تمکن مالی ازطریق سفارت فرانسه در ایران
– دریافت ویزای خودحمایتی نوع D فرانسه که به مدت ۱ سال اعتبار دارد
– سفر به فرانسه و انجام تست‌های پزشکی و ارائه مستندات و مدارک تکمیلی به سازمان پریفکچر فرانسه
– فراهم کردن شرایط برای تمدید مجدد ویزای تمکن مالی فرانسه به طور سالانه
– ارائه درخواست برای ویزای ۱۰ ساله یا دائمی فرانسه بعد از پنج سال حضور در این کشور
– دریافت اقامت دائم اتحادیه اروپا
– ارائه درخواست برای شهروندی فرانسه

ویزای خودحمایتی فرانسه و زندگی در شهر نیس

شهر نیس از زیباترین شهرهای کشور فرانسه

شرایط تمکن مالی فرانسه

اقامت خودحمایتی فرانسه شرایط خاص خود را دارد. البته شرط اصلی این روش مهاجرتی اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی بدون نیاز به شغل در فرانسه است. با این وجود شرایط دیگری نیز برای دریافت کارت اقامت فرانسه تعریف شده‌است:

 1.  اثبات عدم سوء‌سابقه کیفری و جنایی برای شما و اعضای خانواده‌تان
 2.  ارائه مدارک حساب بانکی که در آن ۴۰ هزار یورو به ازای شخص شما، ۲۰ هزار یورو به ازای همسرتان و ۱۰ هزار یورو به ازای هر یک از فرزندانتان وجود دارد.
 3.  به عنوان جایگزینی برای موجودی حساب بالا میتوانید مدارکی مبنی بر داشتن حداقل مبلغ ۳۰۰۰ یورو درآمد غیر شغلی و ثابت ماهیانه برای خود شما، مبلغ ۱۴۰۰ یورو برای همسرتان و ۷۵۰ یورو برای هر یک از فرزندانتان ارائه کنید.
  نکته: صرفا یکی از موارد بند دو یا سه جهت ارائه به سفارت فرانسه کفایت میکند. (یا موجودی حساب بانکی یا درآمد ثابت و غیر شغلی ماهیانه)
 4.  ارائه سند شش دانگ یک ملک
 5.  داشتن سابقه سفر به کشورهای عضو شینگن
 6.  عدم وجود سابقه ریجکتی به درخواست ویزای شنگن

** تمام مبالغ ذکر شده در حساب های بانکی ایران بر حسب مبلغ آزاد ارز محاسبه میشود.

منابع درآمدی برای اثبات تمکن مالی از طریق ارائه مدارک معتبر، رسمی و قابل استناد از محل های زیر قابل ارائه است. شایان ذکر است منابع درآمدی میتواند از یک محل و یا چند محل تامین گردد. اما میبایست مجموع منابع درآمدی برای اخذ ویزای تمکن مالی به مبالغ ذکر شده دربالا برسد.

 •  سپرده بانکی
 • سند ملکی
 • سهام شرکت‌ها، مؤسسات و کارخانجات
 • حقوق بازنشستگی

برای دریافت اقامت از روش تمکن مالی، باید در فرانسه مسکن خریداری یا اجاره کنید. هیچ محدودیتی در ارزش ملک خریداری شده و یا اجاره شده وجود ندارد اما حداقل مدت اجاره برای املاک و مستغلات 12 ماه است. ترجیحاً محل اقامت به ازای هر فرد خانواده دارای یک اتاق باشد.

میانگین قیمت مسکن در این کشور حدود 100 هزار یورو است. اما خانه های مناسبی با قیمت 7۵ هزار یورو هم میتوان خریداری کرد.

مدت زمان پردازش درخواست اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی

این مدت زمان کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. درواقع اثبات تمکن مالی برای سفارت فرانسه زمان‌بر است. بااین‌وجود به‌طور معمول پردازش درخواست‌های اقامت فرانسه از طریق خودحمایتی از ۳ تا ۸ ماه طول می‌کشد. درصورت تکمیل نبودن مدارک یا فراهم نبودن شرایط درخواست شما رد شده و فرایند درخواست دوباره وقت زیادی از شما می‌گیرد.

قیمت ملک در استراسبورگ فرانسه

استراسبورگ دومین شهر توریستی فرانسه

مدارک لازم برای اقامت خود حمایتی فرانسه

علاوه بر فراهم کردن شرایط، لازم است که شما مجموعه‌ای از مدارک و مستندات را برای درخواست ویزای تمکن مالی فرانسه فراهم کنید. فهرست این مدارک به شکل زیر است:

– گواهی عدم سوء‌سابقه کیفری برای شما و هر یک از اعضای خانواده‌تان به صورت مجزا
–  انگیزه‌نامه که در آن از اهداف و انگیزه خود برای مهاجرت به فرانسه می‌گویید.
شناسنامه و مدارک شناسایی کامل
– پاسپورت با ویزای معتبر نوع D که حداقل تا یک سال بعد از درخواست شما اعتبار داشته‌باشد
– تکمیل فرم‌های ایالتی
رسیدهای مربوط به پرداخت هزینه‌های دولتی پردازش درخواست اقامت شما
– داشتن حداقل یک سند شش دانگ
مدارک مربوط به اشتغال ازقبیل؛ قرارداد کاری یا گواهی اشتغال و یا تأیید وجود کسب‌وکار شخصی
قرارداد خرید و فروش ملک یا قرارداد اجاره مسکن

هزینه تمکن مالی فرانسه

سرمایه‌ای که لازم است در این روش و در همان ابتدای کار داشته‌باشید، برای خود شما و هر یک از اعضای خانواده‌تان فرق دارد. این سرمایه برای شما یا متقاضی اصلی ۴۰ هزار یورو، برای همسر تان ۲۰ هزار یورو و برای هریک از فرزندانتان ۱۰ هزار یورو تعیین شده‌است. (برای یک خانواده دو نفره مجموعا 4400 یورو و برای یک خانواده سه نفره مبلغ 5150 یورو مورد نیاز است.) شما می‌توانید این مبلغ را در حساب بانکی خود در ایران یا هر کجای دنیا نگه داشته و مدارک آن را به سازمان مهاجرت فرانسه جهت دریافت ویزای خودحمایتی این کشور ارائه دهید.

سایر هزینه های مربوط به مراحل اداری عبارتند از:

– صدور کارت اجازه اقامت (برای هر عضو خانواده): 180 یورو در سال اول و 266 یورو از سال دوم به بعد
– هزینه کنسولی (برای هر عضو خانواده): 100 یورو
– قرارداد بیمه درمانی (برای هر عضو خانواده): 300 یورو

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

نیس از شهرهای توریستی فرانسه با تفریحات ساحلی

تمدید اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

امکان تمدید اقامت تمکن مالی فرانسه وجود دارد. البته اگر قصد دارید اقامت دائم این کشور را به دست آوردید، لازم است که تا ۵ سال ویزای خودحمایتی فرانسه را تمدید کرده و سپس برای دریافت اقامت دائم فرانسه درخواست دهید. در اولین سالی که اقدام به تمدید این ویزا می‌کنید، در صورت تأیید تمدید ویزا، مدت تمدید آن برای شما و همسرتان یک سال و برای فرزندان زیر ۱۸ سال شما پنج سال است. اما تمدید ویزای تمکن مالی شما فقط در صورتی توسط دولت این کشور تأیید می‌شود، که شرایط زیر را فراهم کنید:

– حفظ درآمد ثابت ماهیانه که در زمان تمدید جمع سالانه آن باید در محدوده تعیین‌شده (متقاضی اصلی  سالانه ۳۶ هزار یورو، همسرتان ۱۸ هزار یورو و فرزندان زیر ۱۸ سالتان هرکدام ۹ هزار یورو) باشد.
– سکونت و داشتن آدرس معتبر متعلق به یکی از مناطق فرانسه
– داشتن بیمه پزشکی معتبر فرانسه

 • در این روش متقاضی اصلی میبایست حداقل 30 سال سن داشته باشد. همراه با متقاضی اصلی، همسر، فرزندان زیر 18 سال می توانند برای اجازه اقامت درخواست دهند. اجازه اقامت صادر شده برای کودک بالای 13 سال، صرفا تا رسیدن کودک به سن بلوغ (18 سال) معتبر است.
 •  فرزندان بالای ۱۸ سال در روش مهاجرتی تمکن مالی مستقل در نظر گرفته میشوند. این بدان معناست که به ازای هر فرزند بالای 18 سال میبایست سالانه 36 هزار یورو درآمد ثابت ماهیانه ارائه شود.

معایب اقامت تمکن مالی فرانسه

از جمله معایب اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی فقط می‌توان به عدم امکان دریافت مجوز کار در فرانسه و کل اتحادیه اروپا اشاره کرد. در این شرایط تنها راه کسب درآمد در این کشورها خرید ملک و اجاره دادن آن است. البته زمانی که شما برای اقامت تمکن مالی فرانسه اقدام میکنید درواقع به سفارت فرانسه اعلام میدارید که توانایی پوشش کامل هزینه های خود و خانوادتان را دارید و میتوانید شرایط زندگی ایده آلی محیا نمایید. بنابراین نیازی به کار در این کشور احساس نمیگردد.

در صورتی که مایل به اخذ اقامت فرانسه هستید اما واجد شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی نیستید مقاله ۱۲ روش مهاجرت به فرانسه را بخوانید. در این مقاله تمامی روش های موجود به طور کامل تشریح شده است.

آشنایی با فرانسه برای مهاجرت و زندگی

فرانسه را می‌توان یکی از برترین کشورهای اروپا به‌لحاظ تاریخ غنی و فرهنگ و تمدن طولانی دانست. این کشور توسط آلمان، سوئیس، موناکو، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک و لوکزامبورگ احاطه شده‌است و بخشی از اروپای غربی محسوب می‌شود.
پاریس به عنوان پایتخت کشور فرانسه یکی از جذاب‌ترین شهرهای دنیا برای سفر و زندگی است. این شهر هر ساله میزبان بسیاری از رویدادهای فرهنگی و هنری و فستیوال‌های موسیقی و غذا است. درضمن زیبایی‌های معماری و چشم‌اندازهای طبیعی بی‌نظیر در این کشور تجربه زندگی در دنیایی متمدن و درعین حال منحصر به‌ فرد را برای شما به همراه دارد.
دولت فرانسه خدمات رفاهی قابل‌توجهی را برای شهروندان، دارندگان کارت اقامت دائم و مهاجران فراهم کرده‌است. تحصیل رایگان یا بسیار ارزان‌قیمت در مؤسسات آموزشی این کشور که از سطح علمی بالایی برخوردارند، یکی از مهمترین این تسهیلات است. علاوه‌بر این فرانسه یک کشور امن با آب و هوای مطلوب محسوب می‌شود، که مردمی با امید به زندگی بالا دارد. مردم فرانسه از مهاجران و غیربومیان به خوبی استقبال کرده و بسیار گرم و صمیمی هستند.
کیفیت زندگی در فرانسه بسیار بالا و شاخص آلودگی و ترافیک در آن بسیار کم است. درضمن هزینه زندگی در این کشور چهار فصل متوسط است و از این لحاظ نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مکان بهترین برای زندگی به حساب می‌آید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

کشتی های تفریحی در رودخانه سن در شهر پاریس

مزایای مهاجرت به فرانسه و دریافت تابعیت این کشور

روش مهاجرتی خودحمایتی فرانسه که به دریافت گذرنامه (پاسپورت) این کشور ختم می‌شود، مزیت‌های زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت. اما اگر بخواهیم مهم‌ترین این مزایا که باعث محبوبیت این کشور به عنوان مقصد مهاجرتی شده‌است را نام ببریم، موارد زیر شامل آن می‌شود:

– امکان سفر به بیش از ۱۸۸ کشور جهان بدون نیاز به ویزا
تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال در مدارس این کشور
– امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های فرانسوی زبان در فرانسه برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان
– امکان شرکت در دوره های غیرفشرده آموزش زبان فرانسوی
– دارا بودن ویزایی که رتبه ششم را در میان معتبرترین ویزاهای جهان دارد
عدم نیاز به تمدید هر ساله ویزا
– عدم امکان اخراج شدن از فرانسه
– به دست اوردن حقوق و تسهیلات شهروندی فرانسه
– دارا بودن حق رأی و شرکت در تصمیم‌گیری‌ها برای امور سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور فرانسه
– امکان شرکت در انتخابات فرانسه به عنوان نامزد نمایندگی

در صورتی که مایل به اخذ اقامت فرانسه هستید اما واجد شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی نیستید مقاله ۱۲ روش مهاجرت به فرانسه را بخوانید. در این مقاله تمامی روش های موجود به طور کامل تشریح شده است.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی

با تکمیل فرم زیر مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند. (زمان تخمینی تکمیل فرم: ۳۰ ثانیه)

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد