معرفی دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ قدیمی ترین موسسه دانشگاهی و پژوهشی در دانمارک است. این موسسه در سال 1479 در شهر کپنهاگ کشور دانمارک تاسیس شد و دومین موسسه عالی برای تحصیلات عالی در اسکاندیناوی پس از دانشگاه اوپسالا (1477) است.

دانشگاه کپنهاگ دارای 23473 دانشجوی کارشناسی، 17398 دانشجوی کارشناسی ارشد، 2968 دانشجوی دکترا و بیش از 9000 کارمند است. این دانشگاه دانشگاه دارای چهار محوطه دانشگاهی در کپنهاگ و اطراف آن است که مقر آن در مرکز کپنهاگ قرار دارد.

دانشگاه کپنهاگ در حال حاضر دارای شش دانشکده است:
• دانشکده بهداشت و علوم پزشکی
•دانشکده علوم انسانی
•دانشکده حقوق
•دانشکده علوم
• دانشکده علوم اجتماعی
• دانشکده الهیات

بیشتر دوره ها در دانشگاه کپنهاگ یه زبان دانمارکی آموزش داده می شود. با این حال، دوره های بسیاری نیز به زبان انگلیسی و چند دوره به زبان آلمانی ارائه می شود. این دانشگاه دارای چندین هزار دانشجوی خارجی است که حدود نیمی از آنها از کشورهای شمال اروپا هستند.

محوطه دانشگاه کپنهاگ

محوطه دانشگاه کپنهاگ

معرفی ویدئویی دانشگاه کپنهاگ

در این ویدئو معرفی کوتاهی از دانشگاه کپنهاگ آورده شده است.جهت آگاهی از هزینه های تحصیل در کشور دانمارک مقاله زندگی در دانمارک را بخوانید. همچنین برای مشاهده سایت دانشگاه بر روی لینک دانشگاه کپنهاگ کلیک نمایید.

رتبه علمی دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ عضو اتحادیه بین المللی دانشگاه های تحقیقاتی (IARU)، همراه با دانشگاه کمبریج، دانشگاه ییل، دانشگاه ملی استرالیا و یو سی برکلی است. رتبه بندی علمی دانشگاه های جهانی در سال 2016، دانشگاه کپنهاگ را به عنوان بهترین دانشگاه در اسکاندیناوی و 30 در جهان رتبه بندی می کند.

دانشگاه کپنهاگ یکی از پرافتخارترین دانشگاه‌ای اروپا محسوب می‌شود و فارغ‌التحصیلان آن تا به حال هشت جایزه نوبل و یک جایزه تورینگ را به خود اختصاص داده‌اند.

از معروفترین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه نیلز بور فیزیکدان دانمارکی است که شهرت او بیشتر به علت ردکردن مدل اتمی ارنست رادرفورد و ابداع مدل اتمی منظومه‌ای به نام خودش است. وی تلاش‌هایی بنیادی در زمینهٔ شناخت ساختار اتم و مکانیک کوانتوم داشت و برای همین تلاش‌هایش در سال ۱۹۲۲ برنده جایزه نوبل فیزیک شد.

یکی دیگر از فارغ‌التحصیلان نامدار این دانشگاه هانس کریستین اورستد است که برای کشف جریان الکتریکی تولیدی از میدان مغناطیسی و قانون دست راست در الکترومغناطیس مشهور است. کشف وی اساس کار دینام را بیان می‌کند.
دانشگاه کپنهاگ دانمارک می‌تواند به عنوان مقصدی جذاب برای دانشجویانی باشد که به دنبال تحقیق و پژوهش مستمر هستند.

کتابخانه دانشگاه کپنهاگ

کتابخانه دانشگاه کپنهاگ