شرایط دوره‌های زبان در کشور مجارستان

در شرایط کنونی شرکت در دوره زبان در کشور مجارستان به‌عنوان روشی مطمئن جهت اخذ ویزای شنگن و مهاجرت به اروپا بدون مدرک زبان در نظر گرفته می‌شود. دوره‌های زبان در مجارستان دو ترم تحصیلی معادل یک سال میباشد و این دوره ها فرصت مناسبی برای مهاجرانی است که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی ازجمله آلمان و اتریش را دارند.

با توجه به اینکه امکان ثبت‌نام متقاضیان فقط در یک ترم تحصیلی وجود ندارد. متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره‌های آلمانی و یا انگلیسی در کشور مجارستان را دارند می‌بایست در دوره‌های یک‌ساله زبان ثبت‌نام نمایند و جهت اخذ ویزای یک‌ساله دوره زبان کشور مجارستان اقدام نمایند.
پروسه‌های زمان‌بر یادگیری زبان و اخذ مدارک بین‌المللی، اخذ پذیرش تحصیلی از مراکز علمی معتبر ، یافتن شغل، دریافت ویزا از سفارتخانه کشور مقصد، تطابق با فرهنگ و آداب و رسوم کشور جدید، همه و همه از مواردی هستند که بسیاری از متقاضیان ترجیح می‌دهند دوره‌های زبان آلمانی و یا انگلیسی را در کشورهای اروپایی بگذرانند تا ضمن یادگیری زبان و تطبیق با فرهنگ کشور جدید، از فرصت‌های ویژه تحصیلی و کاری در اروپا بهره‌مند گردند.
پس از یک ماه از ورود متقاضی برای فرد کارت اقامت یک‌ساله مجارستان صادر می‌شود. دارندگان کارت اقامت می‌توانند به 26 کشور اروپایی حوزه شنگن به‌آسانی سفر کنند و از نزدیک با شرایط کار و زندگی در کشورهای مختلف اروپایی آشنا شوند. با توجه به نزدیکی کشور مجارستان به کشورهای اروپای غربی مخصوصاً آلمان و اتریش، این فرصت برای متقاضی مهیا می‌باشد که برای پیدا کردن کار و یا مصاحبه‌های کاری وارد این کشورها شود و بدون هیچ محدودیتی تردد داشته باشد.

با توجه به رشد روز افزون رشد اقتصادی در کشورهای حوزه شنگن، نیاز به نیروی متخصص و کارآمد جهت تصدی مشاغل مختلف در کشورهایی نظیر آلمان و اتریش روز به روز افزایش میابد. روش‌هایی مانند اخذ ویزای جستجوی کار آلمان (جاب سیکر – Job Seeker) و یا ویزای نیروی کار کاملاً متخصص اتریش (Very Highly Qualified Workers) از مواردی است که بسیار مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. این در حالی است متقاضیان در ایران بین 12 تا 18 ماه در صف سفارت آلمان جهت اخذ ویزا می‌مانند.

تمامی فرآیند اخذ پذیرش تا دریافت ویزای دوره زبان کشور مجارستان بین 4 تا 6 ماه انجام می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند بلافاصله پس از اخذ ویزا به مجارستان رفته و در دوره‌ها شرکت نمایند. از سوی دیگر مطابق با قوانین حقوق بین‌الملل، افرادی که اقامت 6 ماهه مجارستان را دارند، می‌توانند به سفارت کشورهای ثالث ازجمله آلمان در مجارستان مراجعه کنند و وقت سفارت آلمان در کشور مجارستان در کمتر از یک ماه صادر می‌شود . متقاضیان می‌توانند بدون بازگشت به ایران ویزای آلمان را دریافت کنند.
بوداپست

بوداپست پایتخت کشور مجارستان

دوره زبان آلمانی در مجارستان

تحصیل رایگان در معتبرترین دانشگاه‌های آلمان، کیفیت بالای زندگی، فرصت‌های بی‌نظیر کاری برای رشته‌های مختلف دانشگاهی و از همه مهم‌تر وجود یک مسیر مشخص مهاجرتی در کشورهای آلمانی‌ و اتریش (ویزای جستجوی کار در آلمان و ویزای نیروی کار کاملاً متخصص اتریش) جهت اخذ ویزا و ورود به این کشورها از مهم‌ترین دلایلی است که متقاضیان به دنبال مهاجرت به کشورهای آلمانی‌ زبان و یادگیری زبان آلمانی هستند.
دوره‌های زبان آلمانی مطابق با استاندارد اروپایی آموزش زبان CEFR (Common European Framework of Reference for Language) در قالب 6 سطح برگزار می‌شود. دوره‌های آموزشی زبان آلمانی از سطح مبتدی (A1) تا سطح حرفه‌ای (C2) ارائه می‌شود.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان به زبان آلمانی را دارند، جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان می‌بایست حداقل مدرک زبان B2 را به دانشگاه ارائه کنند. مدت زمان لازم برای یادگیری زبان در کالج زبان آلمانی در مجارستان به شرطی که متقاضی به‌صورت تمام‌وقت در دوره‌ها شرکت کند برای سطح A2 حدود 3 ماه، برای سطح B1 حدود 6 ماه و برای سطح B2 حدود یک سال است.

پذیرش تحصیلی در دوره‌های آلمانی عموماً در سه ترم تحصیلی در ماه‌های سپتامبر (شهریور)، ژانویه (دی) و ماه می (اردیبهشت) انجام می‌گیرد. ظرفیت دوره‌های آلمانی بسیار محدود است و به متقاضیانی که قصد اقدام برای ثبت‌نام در این دوره‌ها را دارند اکیداً توصیه می‌شود که به محض بازگشایی دورها اقدام به ثبت‌نام در دوره‌های فوق نمایند.

دوره زبان انگلیسی در مجارستان

بسیاری از افرادی که علاقمند به یادگیری زبان انگلیسی هستند ، شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی در مجارستان را به‌عنوان گزینه‌ای مناسب در نظر می‌گیرند. دوره‌های زﺑﺎن اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ در مجارستان دانشجویان را ﺟﻬﺖ ﮐﺴﺐ داﻧﺶ ﻋﻤﻮﻣﯽ و آﮐﺎدﻣﯿﮏ زﺑﺎن اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ آﻣﺎده می‌کند. ﻫﺪف اصلی این دوره‌ها آمادگی دانشجو ﺑﺮای شرکت در آزﻣﻮنﻫﺎی بین‌المللی زﺑﺎن انگلیسی اﺳﺖ.

در میان کشورهای اروپایی مجارستان تنها کشوری است که بدون نیاز به مدرک زبان برای متقاضیانی که قصد شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی را دارند پذیرش تحصیلی و ویزا صادر می‌کند. سایر کشورهای اروپایی جهت ثبت‌نام متقاضی نیاز به آیلتس حداقل 6 دارند و جهت صدور ویزا سختگیری‌های بسیاری دارند.

با فراگیری زبان انگلیسی امکان شرکت در برنامه‌های تبادل دانشجویی اراسموس موندوس اروپا و اخذ بورسه دانشجویان خارجی برای متقاضی محیا شده و می‌توانند از امکانات و فرصت‌های ویژه دانشجویی در سطح اروپا بهره‌مند شوند. همانند دوره‌های زبان آلمانی پذیرش تحصیلی دوره‌های زبان انگلیسی عموماً در سه ترم تحصیلی در ماه‌های سپتامبر (شهریور)، ژانویه (دی) و ماه می (اردیبهشت) انجام می‌گیرد. اما برخی از کالج‌های زبان انگلیسی در مجارستان فقط در ترم های سپتامبر و ژانویه پذیرش دارند.

جزیره مارگارت در بوداپست محل برگزاری دوره زبان آلمانی در مجارستان

جزیره مارگارت در بوداپست

هزینه دوره زبان در مجارستان

هزینه‌ی تحصیل در کالج‌های زبان مجارستان بین 2000 تا 2900 یورو به ازای هر ترم می‌باشد که علت این اختلاف قیمت به دلیل تفاوت بین شرایط و امکانات کالج‌های زبان در مجارستان می‌باشد. علاوه بر هزینه کالج زبان آلمانی یا انگلیسی در مجارستان هزینه زندگی در مجارستان نیز باید مورد توجه متقاضیان قرار گیرد.

با توجه به اینکه امکان ثبت‌نام متقاضیان فقط در یک ترم تحصیلی وجود ندارد. متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره‌های آلمانی و یا انگلیسی در کشور مجارستان را دارند می‌بایست در دوره‌های یک‌ساله زبان ثبت‌نام نمایند. شهریه ثبت‌نام در دوره‌های زبان، سالانه حدود 6000 یورو می‌باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان

هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا پایین‌تر می‌باشد و مهم‌ترین هزینه‌های زندگی دانشجویی عبارت‌اند از:

کرایه‌خانه مستقل نزدیک به کالج انتخابی: بین 250 تا 450 یورو
هزینه‌ی رفت‌وآمد و خورد و خوراک: حدود 200 یورو
سایر هزینه‌ها: 100 یورو
بیمه‌ی درمانی برای دانشجویان(سالانه): حدود 200 یورو در سال (ماهانه 17 یورو).

هزینه متوسط یک زندگی دانشجویی در شهر بوداپست کشور مجارستان حدود 500 الی 800 یورو در ماه می‌باشد. البته دانشجویانی هستند که با یافتن همخانه به‌منظور اشتراک هزینه‌ها و مدیریت هزینه‌ها، هزینه ماهیانه کمتری می‌پردازند. در هر حال هزینه‌های ذکر شده متوسط یک زندگی دانشجویی در ماه می‌باشد و بر اساس سبک زندگی هر کس می‌تواند کمتر و یا بیشتر شود.

قلعه ماهیگیر (Fisherman's Bastion) در کنار ساحل دانوب

قلعه ماهیگیر (Fisherman’s Bastion) در کنار ساحل دانوب

شرایط ثبت‌نام در کالج زبان در مجارستان

کالج زبان مجارستان از کالج‌های معتبر این کشور در زمینه‌ی آموزش می‌باشد و در پایتخت این کشور یعنی شهر بوداپست واقع است که باعث می‌شود دانشجویان فرصت پیدا کردن کار و آشنا شدن با فرهنگ اروپایی را دوچندان داشته باشند. شرایط دریافت این نوع ویزا بسیار آسان‌تر از سایر کشورهای حوزه‌ی اروپا می‌باشد، که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

شرایط سنی: داشتن سن حداقل 18 و حداکثر 38 سال

  •  دارندگان مدرک دیپلم تا سن 30 سال بالاترین شانس ویزا را دارند
  •  دارندگان مدرک کارشناسی تا سن 32 سال بالاترین شانس ویزا را دارند
  •  دارندگان مدرک کارشناسی ارشد تا سن 38 سال بالاترین شانس ویزا را دارند

اثبات تمکن مالی: ارائه موجودی حساب به ارزش ریالی 8 هزار یورو (نیاز به گردش حساب نمی‌باشد و اگر این مبلغ به مدت یک هفته در حساب متقاضی باشد کفایت می‌کند)
پرداخت هزینه های دولتی: پرداخت هزینه 70 یورویی که برای اخذ ویزای دوره زبان به سفارت مجارستان پرداخته می‌شود، این مبلغ برای دوره‌های زبان انگلیسی و آلمانی یکسان است.
 سایر مدارک مورد نیاز با توجه به کالج انتخابی متقاضی متغیر می‌باشد.

کلیه مراحل پذیرش و اخذ ویزا توسط وکلای موسسه حقوقی علم افروز به‌دقت صورت می‌گیرد و درنهایت متقاضیان ویزای یک‌ساله‌ی کشور مجارستان را دریافت می‌نمایند. پس از ورود متقاضی به کشور مجارستان و پس از گذشت حدود یک ماه از زمان ورود، متقاضی کارت اقامت یک‌ساله دریافت می‌نماید. با این کارت امکان تردد در تمامی کشورهای اتحادیه‌ی اروپا برای متقاضی میسر می‌گردد. شایان ذکر است مانند بسیاری از کشورهای اروپایی بعد از گذشت 5 سال متقاضیان می‌توانند اقامت دائم خود را اخذ نمایند.

مزایای دوره‌های زبان در مجارستان

مجارستان عضو اتحادیه‌ی اروپا و کشورهای شنگن می‌باشد و طبیعتاً تمامی قوانین اتحادیه اروپا نیز در این کشور حاکم می‌باشد، از مزایای تحصیل زبان در کالج‌های کشور مجارستان می‌توان موارد زیر را نام برد:

• نزدیکی مجارستان به کشورهای اروپای غربی ازجمله آلمان و اتریش به طوریکه فاصله‌ی بوداپست (پایتخت مجارستان) تا وین (پایتخت اتریش) حدوداً 2 ساعت با ماشین می‌باشد.
• با شرکت در دوره‌های زبان در کشور مجارستان متقاضیان می‌توانید برای ادامه‌ی تحصیل و یا اشتغال از راهی سریع، مطمئن و آسان به سایر کشورهای اروپایی ازجمله آلمان و اتریش وارد شوند.
• درصد موفقیت این روش مهاجرت به اروپا بسیار بالاست و تقریباً تمامی متقاضیان این موسسه ویزا شده‌اند.
• برای دانشجویانی که قصد ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی پزشکی در کشورهای طراز اول اروپا را دارند بهترین فرصت شرکت در دوره‌های زبان در کشور مجارستان است. در این روش متقاضی ضمن یادگیری زبان و آشنایی با فرهنگ کشورهای اروپایی می‌تواند پس از اتمام دوره در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان، اتریش و یا سایر کشورهای اتحادیه‌ی اروپا شوند.
• پس از اتمام دوره زبان انگلیسی یا آلمانی در مجارستان، متقاضیان می‌توانید بدون نیاز به بازگشت به ایران برای ادامه تحصیل و یا کار، ویزای جدید خود را اخذ نمایید.
• هزینه‌های تحصیل و زندگی در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر بوده و این امر این فرصت را برای متقاضیان فراهم می‌کند که با هزینه‌ای پایین‌تر زبان مورد نظر را آموزش ببیند و با آمادگی بیشتری برای ورود و یافتن کار به کشورهایی که هزینه‌های زندگی بالاتری دارند اقدام نمایند.
• دوره‌های زبان انگلیسی یا آلمانی در کالج‌های معتبر کشور مجارستان برگزار می‌گردد و در پایان مدرک معتبری به متقاضیان ارائه می‌گردد. تمامی مدارک ارائه شده مورد تائید وزارت علوم مجارستان و وزارت علوم و تحقیقات ایران است.
محل برگزاری دوره زبان در مجارستان در نزدیکی پارلمان مجارستان

ساختمان پارلمان مجارستان

مسیرهای پیش رو پس از اتمام دوره‌های زبان در مجارستان

پس از اتمام دوره‌ی زبان در کشور مجارستان، گزینه‌های زیادی پیش روی متقاضیان می‌باشد که با توجه به هدف و شرایط خود می‌توانند یکی از آن‌ها را انتخاب نمایند:

• دریافت پذیرش در یکی از دانشگاه‌های مجارستان و تمدید کارت اقامت
• یافتن کار در مجارستان و عقد قرارداد با کارفرما و تمدید کارت اقامت
• دریافت پذیرش تحصیلی از هریک از دانشگاه‌های کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا و دریافت اقامت آن کشور بدون نیاز به مراجعت به ایران
• یافتن فرصت کاری در هریک از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا مانند ویزای جستجوی کار آلمان (جاب سیکر – Job Seeker) و یا ویزای نیروی کار کاملاً متخصص اتریش (Very Highly Qualified Workers) و دریافت اقامت آن کشور به نیاز به مراجعت به ایران

با توجه به نزدیکی کشور مجارستان به کشورهای اروپای غربی مخصوصاً آلمان و اتریش، این فرصت برای متقاضی مهیا می‌باشد که برای پیدا کردن کار و یا مصاحبه‌های کاری وارد این کشورها شوید و بدون هیچ محدودیتی تردد داشته باشید.
متقاضیان محترم می‌توانند پس از اتمام دوره‌ی زبان خود در کشور مجارستان، پیدا کردن کار و یا اخذ پذیرش تحصیلی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا را به موسسه‌ی ما بسپارند.

جهت آشنایی با کالج های زبان آلمانی و انگلیسی در مجارستان مقاله کالج های زبان در مجارستان را مطالعه نمایید. در این مقاله به صورت تفصیلی شرایط کالج های زبان آلمانی و انگلیسی و مجاری در مجارستان بررسی شده است.

دوره زبان در مجارستان

گردهمایی دانشجویان در بوداپست مجارستان

خدمات موسسه حقوقی علم افروز

• آماده‌سازی کلیه مدارک و رزومه و انگیزه نامه‌ی متقاضیان به‌طور تخصصی جهت اخذ پذیرش
• اخذ پذیرش از کالج مورد نظر متقاضی
• انجام کلیه مراحل انتقال پول و واریز شهریه کالج
• آماده‌سازی و ترجمه‌ی کلیه‌ی مدارک جهت اخذ ویزا
• اخذ ویزای یک‌ساله‌ی دانشجو
• رزرو خوابگاه و یا خانه مستقل برای دانشجویان قبل از ورود به کشور مجارستان

ارائه‌ی خدمات کامل پس از ورود متقاضی به کشور مجارستان ازجمله، همراهی نماینده‌ی موسسه در کشور مجارستان جهت ثبت‌نام، اخذ خوابگاه، آشنایی شهر، معرفی بانک جهت افتتاح حساب و سایر موارد مورد درخواست متقاضی.
توصیه می‌شود قبل از اقدام به هر عملی با مشاوران ما در موسسه‌ی علم افروز صحبت نمایید تا با واقعیت‌ها و شرایط واقعی پروسه‌ها آشنا شوید، و بتوانید به‌طور صحیح تصمیم‌گیری نمایید، مشاوران ما به‌طور رایگان آمادگی ارائه خدمات به شما را دارند.

نمایی از قلعه بودا از یکی از دوره زبان انگلیسی در مجارستان

قلعه بودا در مجارستان

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی

با تکمیل فرم زیر مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند. (زمان تخمینی تکمیل فرم: ۳۰ ثانیه)

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

سوالات متداول

متقاضیان می‌توانند بدون نیاز به مدرک زبان در دوره‌های زبان مجارستان شرکت کنند. همچنین دوره‌های زبان در این کشور یک‌ساله است.

شهریه ثبت‌نام در کالج‌های زبان مجارستان بین 2000 تا 2900 یورو به ازای هر ترم می‌باشد که علت این اختلاف قیمت به دلیل تفاوت بین شرایط و امکانات کالج‌های مختلف زبان در کشور مجارستان می‌باشد

شرکت در دوره‌های زبان در مجارستان مناسب برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی و یا کاری (ویزای جستجوی کار در آلمان و ویزای نیروی کار کاملاً متخصص اتریش) به کشورهای آلمان، اتریش و یا سویس را دارند. همچنین با توجه به اینکه امکان ثبت‌نام بدون مدرک زبان در مجارستان محیا است، کالج‌های این کشور مناسب کسانی است که می‌خواهند بدون مدرک زبان در اروپا تحصیل کنند.

با توجه به اینکه کشور مجارستان برخلاف کشورهای صنعتی حوزه شنگن پناهجوپذیر نیست سختگیری کمتری برای صدور ویزا برای متقاضیان خارج اتحادیه اروپا دارد. از سوی دیگر با توجه به اینکه کلیه مراحل اخذ پذیرش و ویزا زیر نظر وکلای حقوقی این موسسه انجام می‌گیرد ، موکلین ما تاکنون با درصد بسیار بالایی (بالای 90 درصد) ویزا شده‌اند.