مطابق با آخرین قوانین مهاجرت به فرانسه با دوره زبان
  • بازبینی شده توسط وکلای رسمی

کالج زبان در فرانسه – مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان

پرچم فرانسه

تحصیل در کالج زبان فرانسه در کشور فرانسه مسیری برای اخذ اقامت دائم این کشور است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان را دارند در نهایت ویزای تایپ D فرانسه دریافت کرده و یک ماه پس از ورود به این کشور کارت اقامت تحصیلی خود را دریافت میکنند. این کارت مزایا و تسهیلات قابل‌توجهی از قبیل کمک هزینه مسکن (تا سقف ۴۰ درصد هزینه مسکن) ، بیمه دانشجویی، حمل‌و‌نقل رایگان و مجوز ۲۰ ساعت کار در هفته را برای دانشجویان به همراه دارد.

درخواست مشاوره امور مهاجرتی

تحصیل در کالج زبان فرانسه

تحصیل در کالج زبان فرانسه در کشور فرانسه، مسیری برای اخذ اقامت دائم این کشور است. در این کالج‌ها دانشجویانی از سراسر دنیا مانند اروپا، امریکا، آسیا و آفریقا به تحصیل زبان فرانسه مشغولند. دلیل محبوبیت این مسیر، امکان مهاجرت از طریق کالج زبان فرانسه است. پس اگر شما هم شیفته فرهنگ جذاب فرانسه و کیفیت بالای زندگی در این کشور هستید، می‌توانید همزمان با یادگیری زبان اجازه زندگی دائم در این کشور را نیز به‌دست آورید. اما آیا می‌دانید که قدم گذاشتن در این مسیر چه شرایطی دارد؟ یا اصلاً بهترین کالج‌های زبان فرانسه کدامند؟

مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان فرانسه چیست؟

یادگیری زبان فرانسه در خود کشور فرانسه مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن عبارتنداز:
تسلط بر یک زبان فراگیر: در حال حاضر فرانسه زبان ۲۹ کشور مختلف جهان است. در خیلی از کشورها نیز فرانسه زبان مادری مردم حساب می‌شود. بلژیک، لوکزامبرگ و سوئیس و بخش‌هایی از کانادا مانند استان کبک، انتاریو و نیوبرانزویک از جمله این مناطق به حساب می‌آیند. بنابراین تحصیل در این رشته فرصت‌های قابل‌توجهی را برای شما فراهم می‌کند.
– یادگیری مؤثر و کاربردی: رایج است که می‌گویند برای یادگیری زبان هر کشور، کافی است ۳ ماه در آن کشور زندگی کنید. این گفته تا حدود زیادی واقعیت دارد. یعنی شما فقط در صورتی به لهجه اصیل، اصطلاحات عامیانه و کاربرد زبان فرانسه مسلط خواهید شد، که در این کشور زندگی کنید. نیاز روزانه شما به برقراری ارتباط با فرانسوی‌ها نیز به میزان قابل‌توجهی مهارت زبان فرانسه شما را تقویت می‌کند.
– دسترسی به منابع گسترده: در کالج‌های فرانسه شما به انواع دوره‌های فشرده و غیرفشرده با برترین مدرسان و منابع این رشته دسترسی دارید. دوره‌های زبان فرانسه در کالج‌های این کشور از سطح مبتدی و متوسط گرفته تا سطوح پیشرفته را پوشش می‌دهد.
– یادگیری فرانسه با کمترین هزینه ممکن: همانطور که گفتیم دوره‌های زبان فرانسه در این کشور بیشمار است. در این میان بسیاری از دوره‌ها هزینه ناچیزی برای برگزاری کلاس‌های خود دریافت می‌کنند. حتی امکان یادگیری فرانسه بدون پرداخت شهریه و تنها از طریق تعامل و معاشرت با فرانسوی‌زبان ها وجود دارد.

متقاضیانی که از کالج‌های فرانسه پذیرش می‌گیرند، می‌توانند ویزای تایپ D و همچنین کارت اقامت تحصیلی خود را یک ماه پس از ورود به این کشور دریافت کنند. این کارت مزایا و تسهیلات قابل‌توجهی را برای شما به دنبال دارد. حق مسکن، بیمه دانشجویی، حمل‌و‌نقل رایگان و مجوز ۲۰ ساعت کار در هفته از جمله این مزایا است.

کالج زبان در فرانسه

کالج زبان در فرانسه فرصتی برای یادگیری زبان در قلب فرانسه

شرایط تحصیل در کالج زبان فرانسه

حالا که با مزایای این رشته تحصیلی آشنا شدید، آیا می‌دانید شرایط تحصیل در آن به چه شکلی است؟

مدرک دیپلم برای سنین ۱۸ تا ۲۲ سال
مدرک کارشناسی برای سنین ۲۲ سال به بالا
اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در مدت زمان تحصیل (این مبلغ حداقل بین ۹ تا ۱۰ هزار یورو میباشد)
دریافت پذیرش از یکی از کالج‌های زبان فرانسه

معرفی بهترین کالج‌های زبان در کشور فرانسه

امکانات آموزشی و همچنین تسهیلات آکادمیک در همه کالج‌های فرانسه با بهترین کیفیت ممکن وجود دارد. بااین حال بعضی از این کالج‌ها از محبوبیت بیشتری در میان دانشجویان بین‌المللی برخوردار است. این مؤسسات آموزشی عبارتنداز:

کالج زبان برلیتز (Berlitz college)

کالح بین المللی زبان برلیتز، دوره های زبان فرانسه را در 28 مرکز در سراسر فرانسه و اغلب در شهرهای بزرگ ارائه می دهد. دوره های زبان فرانسه در کالج زبان برلیتز می تواند به صورت خصوصی یا گروهی برگزار شود یا حتی معلمان برلیتز می توانند به دفتر یا محل کار شما بیایند و کلاس های آموزش زبان فرانسه را برگزار کنند. شهریه دوره با توجه به بسته آموزشی که انتخاب می کنید متفاوت است.
کالج زبان فرانسه برلیتز در مناطقی مانند؛ بوردو، بولون بیلانکورت، سرجی، دانکرک، اوری، گرنوبل ملان، لو هاور، لیل، لیون، مارسی، نانت، نیس، پاریس، روئن، سن ژرمن آن لای، سنت اتین، سنت لوران بلنگی، سنت دنی، استراسبورگ، تولوز و ورسای مرکز آموزشی دارد.

کالج زبان برلیتز Berliz college

کالج زبان برلیتز Berliz college

کالج زبان فرانس لنگ (France Langue)

کالج زبان فرانس لنگ France Langue با شش مدرسه در سراسر کشور فرانسه، دوره هایی را برای تمام سطوح فرانسوی و تخصصی فرانسوی (به عنوان مثال تجارت، حقوق و پزشکی)، دوره هایی برای تعلیم معلمان فرانسوی و آمادگی برای امتحان (TEF، DELF، TCF) ارائه می دهد. همه اساتید فرانسوی در کالج زبان فرانس لنگ دارای مدرک دانشگاهی و یا مدرک رسمی تدریس زبان هستند.
این کالج آموزش زبان فرانسه دارای اعتبار FFL Campus France، IALC (انجمن بین المللی مراکز زبان)، CSN (اعتبارنامه توسط کشورهای اروپای شمالی) است.

کالج زبان آیلانس فرانسیس (Alliance Francaise)

مؤسسه مشهور فرانسوی زبان آیلانس فرانسیس تقریباً در همه جا شعبه دارد، هم در فرانسه و هم در سراسر جهان. در واقع، این برنامه به ترویج زبان فرانسه در سراسر جهان از طریق کلاس ها، فعالیت های فرهنگی و صدور گواهینامه فرانسوی اختصاص دارد. کلاس های زبان فرانسه همه سطوح را از مبتدی کامل (سطح A1) تا پیشرفته (سطح C1) را پوشش می دهد.
کلاس های فشرده فرانسوی برای بزرگسالان ارائه میشود و بسیاری از کلاس های در تایم عصر تشکیل میشود. کالج زبان فرانسه آیلانس فرانسیس بسته های آموزشی مختلفی را ارائه می دهد که با آنها می توانید کلاس فرانسوی عمومی خود را با کلاس های دیگر – مانند کارگاه ها یا بسته های شخصی دیگر – ترکیب کنید و یک دوره آموزشی فرانسوی متناسب با نیازها و اهداف خود بسازید. مهمترین شعب این کالج در شهرهای بوردو، نیس، پاریس و سنت مالو است.

کالج زبان فرانسه آیلانس فرانسیس Alliance Francaise

کالج زبان فرانسه آیلانس فرانسیس Alliance Francaise

کالج زبان فرانسه (Accord Ecole de Langue)

کالج زبان فرانسه ACCORD در سال 1988 تاسیس شد. کالج زبان ACCORD یکی از مدارس پیشرو در فرانسه برای آموزش زبان فرانسه به دانشجویان خارجی و ارائه دوره های زبان فرانسه با کیفیت بالا در پاریس است.
این کالج دوره های زبان فرانسه برای بزرگسالان، دوره های زبان برای تعطیلات نوجوانان و خانواده ها یا دوره های اقامتی کوتاه مدت برای گروه های دانش آموزی را ارائه میدهد. ACCORD دوره های ایده آلی را برای اقامت افرادی که مایل به کشف زبان و فرهنگ فرانسوی در پاریس هستند ارائه می دهد.

کالج زبان ACCORD به دلیل کیفیت دوره های تخصصی خود که شامل موارد زیر است در سراسر جهان شناخته شده است
زبان فرانسه برای تجارت
زبان فرانسه برای حقوق
زبان فرانسه برای مدیران
زبان فرانسه برای حرفه ای ها (دیپلمات ها، پزشکان، مهندسان…).

کالج زبان آزورلینگوا (Azurlingua)

کالج زبان فرانسه آزورلینگوا با اعتبار FLE (برچسب یا نشان کیفیت FLE کیفیت مراکز آموزش زبان فرانسوی را نشان می‌دهد) از منظر عملی به آموزش زبان فرانسه می پردازد. ماموریت کالج آزورلینگوا این است که به دانشجویان آموزش دهد تا دانش متنوعی را به دست آورند و در عین حال مهارت های ارتباطی خود در زبان فرانسه را به سرعت ارتقا دهند.
در کالج آزورلینگوا اساتید، بومی کشور فرانسه و فرانسوی زبان هستند. تمامی اساتید فارغ التحصیلان دانشگاه هستند. این کالج در شهرهای کن، نیس، سنت تروپز شعبه دارد. در این کالج اسناد معتبر، ویدئو، صوت، کمیک، کلیپ‌های مطبوعاتی، مقاله، آهنگ‌های فرانسوی، کلیپ‌های فیلم و رمان‌های فرانسوی به کمک اساتید آمده و آموزش ها به صورت کاربردی اعمال می‌شود. همانطور که گفته شد این کالج دارای گواهی معتبر FLE است و در میان بومی‌ها و دانشجویان بین‌المللی بسیار محبوب است.

کالج زبان فرانسه آزورلینگوا

کالج زبان فرانسه آزورلینگوا (Azurlingua) در شهر نیس فرانسه

کالج زبان فرانسه (lyon bleu international)

کالج بین المللی زبان فرانسه لیون بلو، کالجی است که طیف گسترده ای از دوره های زبان فرانسه را متناسب با اهداف، زمان و بودجه دانشجویان ارائه میکند. این کالج این امکان را میدهد تا متقاضیان زبان فرانسه را در گروه‌های کوچک(حداکثر 12 شرکت‌کننده) از چندین کشور دنیا بیاموزند.
خدمات اداری منظم، پاسخ به تمام سؤالات دانشجویان، پشتیبانی از دانشجویان در مسیر ثبت نام و همکاری جهت اخذ ویزا از مهمترین مواردی است که کالج بین المللی زبان فرانسه lyon bleu را متمایز و برجسته میکند. در کالج لیون بلو کلاس‌های درس، فضایی دوستانه دارد و اقامتگاه‌های دانشجویان از استانداردهای بالایی برخوردار است. کالج بین المللی زبان فرانسه lyon bleu فعالیت فرهنگی مختلفی را به صورت هفتگی و به منظور یادگیری زبان فرانسه به دانشجویان ارائه می دهد.

کالج زبان یوروسنتر (Eurocentres)

فرانسه کشوری زیبا است که نسل‌ها معماری خیره‌کننده و مدهای خلاقانه را در خود جای داده است. شعار این کالج این است: فرانسوی را در قلب فرانسه بیاموزید. مراکز آموزشی کالج یوروسنتر در شهرهای آمبویز، لاروشل و پاریس واقع شده‌است. در این کالج انواع و اقسام دوره‌های زبان برگزار می‌شود. این دوره‌ها ممکن است کوناه مدت یا بلند مدت باشند از دو هفته تا دوازده ماه!

آیا امکان کار در حین تحصیل زبان فرانسه در این کشور وجود دارد؟

خوشبختانه برطبق قانون فرانسه دانشجویان بومی و بین‌المللی می‌توانند طبق شرایط خاصی همزمان با تحصیل خود کار کنند. یکی از شرایط کار در حین تحصیل در فرانسه این است که شیفت کاری موردنظر حداکثر ۲۰ ساعت در هفته باشد. درضمن دانشجویانی که حین تحصیل خود در فرانسه کار می‌کنند معمولاً دستمزدی برابر با ۱۰ یورو در ساعت دریافت خواهند کرد. البته بسته به شهر محل کار و تحصیل و یا نوع شغل ممکن است دستمزد دانشجویان کمتر یا بیشتر باشد.

هزینه کالج زبان در فرانسه به چه صورت است؟

کالج‌های متفاوت زبان در فرانسه بسته به فاکتورهای مختلف شهریه متفاوتی را برای دوره‌های خود تعیین می‌کنند. درضمن شهریه کالج‌های دولتی با کالج‌های غیردولتی فرق دارد. در کالج‌های دولتی به‌ازای دوره‌های شش ماهه زبان مبلغ ۱ تا ۳ هزار یورو دریافت می‌شود. اما شهریه همین دوره‌ها در کالج‌های خصوصی ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو است.

کالج زبان فرانسه

کالج زبان فرانسه و دانشجویان در حال یادگیری زبان فرانسه

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه چقدر است؟

جدای از شهریه کالج، شما باید بتوانید هزینه‌های زندگی در این کشور را نیز فراهم کنید. از جمله این هزینه‌ها می‌توان به محل اقامت، غذا، رفت‌وآمد، خرید کتاب‌های درسی، پرداخت قبض‌ها و … اشاره کرد. مسلم است که برآورد هزینه‌ها به میزان قابل‌توجهی به شهر و منطقه محل زندگی شما در فرانسه بستگی دارد. البته سبک زندگی شما نیز تأثیر خودش را در این ارزیابی‌ها می‌گذارد.

اگر هزینه‌های زندگی یک دانشجوی ساده را در فرانسه در نظر بگیریم، به رقم ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو برای شهرهای مهمی مانند پاریس، ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو برای شهرهای متوسطی مانند نیس و ۴۰۰ تا ۸۰۰ یورو برای شهرهای کوچکتر مانند لیون، نانت، بوردو یا تولوز می‌رسیم.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی فرانسه چقدر است؟

این مبلغ شامل هزینه‌های ترجمه مدارک، هزینه مصاحبه در سفارت فرانسه (حدودا 220 یورو) و هزینه انگشت نگاری (حدودا ۹۰ یورو) است.

آیا بیمه دانشجویی در فرانسه وجود دارد؟

خوشبختانه بیمه درمانی با پوشش‌دهی بالا برای دانشجویان وجود دارد. هزینه این بیمه برای سنین ۲۸ سال رایگان بوده و برای افراد زیر ۲۷ سال، سالانه ۲۶۰ یورو می‌باشد.

دوره‌های زبان در فرانسه چه مدت طول می‌کشد؟

در کالج‌های فرانسه دوره‌های متفاوتی وجود دارد. این دوره‌ها ممکن است هفت، نه یا دوازده ماهه بوده و یا حتی تا ۵ سال زمان ببرد. اما برای اخذ ویزای دوره زبان فرانسه متقاضی میبایست در دوره های حداقل یکساله ثبت نام کند. شایان ذکر است اخذ ویزای تحصیل در فرانسه معمولاً ۳ تا ۶ ماه به‌طول می‌انجامد.

دوره زبان در فرانسه

دوره زبان فرانسه با حضور دانشجویان بین المللی

جهت آشنایی بیشتر با روش های مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان مقاله دوره زبان در فرانسه را بخوانید!

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی

با تکمیل فرم زیر مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند. (زمان تخمینی تکمیل فرم: ۳۰ ثانیه)

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد