مطابق با آخرین قوانین دریافت ویزای دوره زبان مجارستان
  • بازبینی شده توسط وکلای رسمی

کالج زبان در مجارستان – کالج آلمانی و انگلیسی در مجارستان

کالج زبان در مجارستان

تحصیل در کالج‌ زبان در مجارستان یکی از روش های مهاجرت به اروپا بدون مدرک زبان است. دوره زبان آلمانی در مجارستان مناسب کسانی است که قصد مهاجرت به آلمان و یادگیری زبان آلمانی را دارند. دوره زبان انگلیسی در مجارستان از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مناسب کسانی است که قصد یادگیری انگلیسی در محیط بین المللی را دارند. میتوان گفت یکی از راهکارهای ایده‌آل برای تحصیل در کشور مجارستان، ثبت نام در کالج‌ زبان در مجارستان است.

درخواست مشاوره امور مهاجرتی

کالج های زبان در مجارستان

محبوبیت تحصیل در کالج‌های مجارستان روز به روز در حال افزایش است و دلیل اصلی آن را باید مدیون هزینه‌های به‌صرفه زندگی و تحصیل در این کشور اروپایی دانست. یکی از راهکارهای ایده‌آل برای تحصیل در این کشور، شرکت در کالج‌ های زبان در مجارستان است.
اما در رابطه با شرایط تحصیل در این کالج‌ها چه می‌دانید؟ آیا هزینه‌ دوره زبان در مجارستان واقعاً پایین است؟ کالج‌های مختلفی به برگزاری دوره‌های زبان مجاری، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی مشغول هستند، اما کدام یک از این کالج‌ها مناسب‌تر به نظر می‌رسند.

به زبان آموزانی که قصد شرکت در دوره زبان فرانسه را دارند پیشنهاد میگردد زبان فرانسه را در کالج های کشور فرانسه و با هزینه بسیار مناسبتری بگذرانند.

تحصیل در کالج‌ های زبان در مجارستان

مجارستان با قرار گرفتن در قلب اروپا به مقصد بسیاری از مهاجران تبدیل شده است. این کشور با برخورداری از سیستم آموزشی بی‌نظیر، مهاجران تحصیلی بسیاری را جذب کرده است. کشورهایی مثل آلمان، کانادا، چین، نروژ و از همه مهمتر ایران بیشترین تعداد مهاجران تحصیلی این کشور را به خود اختصاص داده‌اند.
نکته مهم در خصوص پذیرش در کالج های زبان، امکان تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به‌طور همزمان است. البته گاهی این دوره برای دانشجویانی که سطح زبان ضعیفی دارند نیز پیشنهاد می‌شود.
دوره زبان در کشور مجارستان معمولاً 6 ماه تا یک سال به طول می‌انجامد. البته دانشکده‌هایی نیز به آموزش زبان مجاری در دوره‌های 1100 ساعته می‌پردازند. امکاناتی که در این کالج ها در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد،متغیر است، اما با توجه به موسسه انتخابی از برخی مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

– امکان اسکان در خوابگاه های دانشجویی با هزینه مناسب
– وجود برنامه‌های ورزشی، فرهنگی و تفریحی
– بهره‌مندی از وعده‌های غذایی
– بهره‌مندی از آموزش کامل

کالج زبان در بوداپست

بوداپست مجارستان محل استقرار کالج های زبان در مجارستان

شرایط پذیرش دانشجو در کالج های زبان مجارستان

ورود به کالج های زبان در مجارستان از استانداردهای بولونیا پیروی می‌کند. شرایطی وجود دارد که شانس موفقیت دریافت ویزا برای تحصیل در این کشور را افزایش می‌دهد. برخی از شرایط به شرح زیر هستند:

حداکثر 38 سال سن

– برخورداری از تمکن مالی

– برخورداری از حامی مالی که مخارج تحصیل را برعهده بگیرد

اگرچه در بسیاری از دانشگاه‌های مجارستان امکان تحصیل به زبان انگلیسی این کشور وجود دارد، دوره زبان‌هایی مانند آلمانی، مجاری و فرانسوی نیز در این کشور برگزار می‌شود. البته حتی اگر به زبان انگلیسی نیز مشغول به تحصیل شوید، به احتمال زیاد نیازمند یادگیری زبان مجاری برای زندگی و تعامل با شهروندان نیز خواهید بود.

در رابطه با تمکن مالی مورد نیاز برای پذیرش در این کشور، سرمایه‌ای بالغ بر 8000 یورو در نظر گرفته شده است. ناگفته نماند که باید هزینه‌های زندگی در این کشور را نیز در نظر داشته باشید.

پذیرش کالج زبان مجارستان

پذیرش کالج زبان مجارستان

هزینه کالج‌های زبان مجارستان و هزینه‌های زندگی

میانگین هزینه سالانه مربوط به شهریه کالج در کشور مجارستان بین 5500 تا 10000 یورو تخمین زده شده است. از طرفی هزینه زندگی در مجارستان نیز به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. به‌عنوان مثال زندگی در شهرهای کوچک‌تر نیاز به بودجه کمتری دارد. برای تحصیل در این کشور باید هزینه اقامت، مواد غذایی، حمل و نقل و سایر هزینه‌های ضروری زندگی را در نظر بگیرید.

 اگر بخواهیم هزینه‌ای تقریبی برای زندگی در مجارستان در نظر بگیریم، بودجه‌ای به‌اندازه 6000 تا 9300 یورو را باید به‌صورت سالانه کنار بگذارید. خبر خوش اینجاست که در این کشور کارهای پاره وقت و دانشجویی متعددی در نظر گرفته شده است که از این طریق می‌توان بخشی از هزینه زندگی در این کشور را تامین کرد.

کالج‌ زبان آلمانی در مجارستان

تحصیل رایگان در کشور آلمان، هدف اصلی بسیاری از متقاضیان شرکت در کالج زبان آلمانی در مجارستان است. به همین خاطر است که شرکت در کالج های زبان آلمانی گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. ناگفته نماند که هزینه ثبت نام در کالج زبان آلمانی در مجارستان نسبتاً پایین است. دوره زبان آلمانی نیز از سطح مقدماتی تا پیشرفته برگزار می‌شود. کالج هایی که کورس زبان آلمانی را برگزار می‌کنند، شامل موارد زیر هستند:

Central European Universities
Ulysses Hungarian Language School
MacDaniel College Budapest
Duna College
Goeth-Institiute Hungary

کالج های زبان در مجارستان؛ فرصتی برای رقم زدن آینده‌ای درخشان‌تر در کشور مجارستان است. این کشور با قرار گرفتن در قلب اروپا و نزدیک بودن به کشورهایی نظیر آلمان به یکی از مقاصد اصلی مهاجران تبدیل شده است. شرکت در دوره‌ زبان آلمانی در مجارستان، فرصتی ایده‌آل برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل، اخذ ویزا، یافتن شغل یا مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند. دوره‌های زبان در این کشور به زبان‌های انگلیسی، مجاری و آلمانی برگزار می‌شود که متقاضیان بسته به علاقه و بودجه خود امکان ثبت نام در این کالج ها را خواهند داشت. در این مقاله ما برخی از مهم‌ترین کالج‌های برگزارکننده این دوره‌ها را معرفی کردیم تا شما عزیزان با انتخاب مناسب‌ترین آنها، آینده‌ای روشن برای خود رقم بزنید.

کالج‌ زبان انگلیسی در مجارستان

به‌منظور شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی در مجارستان نیاز به تعیین سطح و ارائه پاسپورت است. کالج های کشور مجارستان در مقایسه با سایر کالج های مشابه در کشورهای انگلیسی زبان، هزینه پایین‌تری دارند. خوب است بدانید که این دوره‌های این کالج ها از سطح مقدماتی تا پیشرفته برگزار می‌شود.
• به‌کارگیری تجهیزات آموزشی پیشرفته
• برخورداری از سلف سرویس رایگان
• برگزاری تور گردشگری اروپا
مجموع این امکانات توسط کالج‌های زیر ارائه می‌شود. در نهایت دوره‌ زبان انگلیسی در مجارستان گزینه مناسبی برای علاقه‌مندان به تحصیل خارج از کشور است. از جمله کالج‌های برگزارکننده دوره زبان انگلیسی در مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

British Council Hungary
international House language school
Inter-Ex Centrum
Oxford language Center
SOTER language school
Duna College
The English Center

قلعه ماهیگیر یک قلعه با معماری نئوکلاسیک در بوداپست مجارستان

قلعه ماهیگیر یک قلعه با معماری نئوکلاسیک در بوداپست

کالج‌ زبان مجاری در مجارستان

این دوره ها از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته برگزار شده و به‌عنوان دوره زبان خارجی مجاری شناخته می‌شود. این دوره شامل تدریس و ارزیابی زبان مجاری و ریشه‌های آن می‌شود. البته برای شرکت در دوره زبان مجاری متقاضیان ملزم به تعیین سطح هستید. جالب است بدانید که هزینه دوره زبان مجاری نسبت به سایر دوره‌ها ارزان‌تر است. از جمله کالج‌های آموزش زبان مجارستان باید موارد زیر اشاره کرد:

Akademija Foreign Oxford
Babilon Language studio KFT
Ulysses Hungarian Language School
MacDaniel College Budapest
Duna College

معرفی کالج‌های زبان آلمانی و انگلیسی در مجارستان

حال که با شرایط اولیه تحصیل در کالج‌های مجارستان آشنا شدیم، نوبت به معرفی برخی از مشهورترین کالج‌های زبان این کشور می‌رسد.

کالج McDaniel

یکی از مشهورترین کالج‌های ارزان در اروپا، دانشگاه مک دنیل است که آموزش تخصصی زبان و ادبیات را در دستور کار خود دارد. این دانشگاه دوره‌های زبان خود را به 2 شکل برگزار می‌کند:

۱- دوره فشرده با هزینه‌ای معادل 5500 یورو

۲- دوره زبان عادی به‌مدت دو ترم با هزینه شهریه معادل 5800 یورو

در رابطه با امکانات این دانشگاه نیز می‌توان به اقامت در خانه‌های زبان آن اشاره کرد. از طرفی این دانشگاه در ترم ژانویه، سفرهای کوتاهی به کشورهای آلمان، فرانسه و اسپانیا برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. این کالج در شهر بوداپست قرار دارد.

کالج زبان انگلیسی مجارستان در کمپوس کالج مک دنیل

کمپوس کالج مک دنیل یکی از کالج زبان مجارستان

کالج دونا

کالج دونا دوره های مختلفی را برگزار میکند. دوره زبان آلمانی و انگلیسی در کالج دونا در مجارستان جهت آماده سازی دانشجویان برای شرکت در دوره های زیر برگزار میگردد. شایان ذکر است دوره های زبان به صورت تکمیلی با سایر دروس ارائه میگردد.

دوره پیش پزشکی: برای داوطلبان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، شیمی‌ و زیست‌شناسی‌ برگزار میشود.
دوره پیش مهندسی: برای داوطلبان رشته‌های مهندسی‌ و علوم پایه برگزار میشود.
دوره پیش بازرگانی و مدیریت: برای داوطلبان مدیریت و بازرگانی برگزار میشود.
دوره‌های پیش فوق لیسانس و دکترا: این دوره به صورت مشترک برای داوطلبان دوره‌های فوق لیسانس و دکترا برگزار میشود.

هزینه دوره های یکساله زبان در کالج دونا بسته به نوع دوره (عادی یا فشرده) حدودا ۶۴۰۰ تا ۷۲۰۰ یورو در سال میباشد.

کالج آلمانی در مجارستان و کالج زبان دونا

سالن مطالعه کالج دونا – کالج زبان در مجارستان

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی

با تکمیل فرم زیر مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند. (زمان تخمینی تکمیل فرم: ۳۰ ثانیه)

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد