مطابق با آخرین قوانین اخذ ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان
 • بازبینی شده توسط وکلای رسمی

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان: شرایط، هزینه و مدارک لازم

پرچم فرانسه

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان آرزوی بسیاری از دانشجویانی است که قصد دارند مهارت زبان انگلسی و یا فرانسوی خود را در یک محیط بین المللی تقویت کنند.  در شرایط کنونی سه روش برای مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان به کشور فرانسه ارائه میشود: دوره های زبان فرانسه در کشور فرانسه، دوره فوق لیسانس مدیریت کسب و کار در فرانسه (MBA) و در پایان دوره دکتری تخصصی مدیریت کسب و کار در فرانسه (DBA) از جمله این موارد هستند. 

درخواست مشاوره امور مهاجرتی

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان! شاید شما هم با دید این عنوان غافلگیر شده باشید و یا این سوال برای شما پیش آمده باشد که مگر میتوان بدون داشتن دانش زبان در کشوری دیگر به تحصیل پرداخت؟

در همین ابتدای کار باید گفت: بله!

فرانسه به عنوان یک کشور سوسیالیست که خواستار آموزش همگانی است، شرایط ویژه را برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی محیا کرده است. اگر میخواهید که به  بدون داشتن مدرک زبان فرانسه و یا انگلیسی در این کشور تحصیل کنید مسیرهای زیر پیش روی شما قرار دارد. با این روش ها میتوانید ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان دریافت کنید و به فرانسه مهاجرت کنید.

 1. شرکت در دوره زبان فرانسه در کشور فرانسه
 2. شرکت در رشته مستر مدیریت کسب و کار (MBA) در کشور فرانسه
 3. شرکت در رشته مدیریت کسب و کار (DBA) در کشور فرانسه

در ادامه این مقاله شرایط عمومی که متقاضیان باید داشته باشند تا بتوانند برای ثبت نام در این دوره ها اقدام کنند به تفضیل بررسی شده است.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان در مدرسه کسب و کار Skema

شرایط کلی تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

با توجه به تقاضای بالای دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در فرانسه، در بسیاری از دانشگاه‌های خصوصی و دولتی این کشور، شرایط تحصیل دانشجویان بدون داشتن مدرک زبان در این کشور محیا شده است. به‌عبارت‌دیگر دانشجویان به دو زبان انگلیسی و فرانسه امکان ادامه تحصیل دارند.

اگر قصد دارید به زبان فرانسه در این کشور ادامه تحصیل دهید بهترین راه شرکت در دوره زبان فرانسه در کشور فرانسه است. برای اخذ موفق پذیرش تحصیلی از دوره های زبان فرانسه میبایست به زبان فرانسه در حد A2 آشنایی داشته باشید.

اگر میخواهید به زبان انگلیسی در این کشور به تحصیل بپردازید میبایست آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشید. عموما مدارس و دانشگاه ها در حوزه مدیریت، MBA و DBA بدون مدرک زبان دانشجویان بین المللی میپذیرند.

لازم به ذکر است که هزینه تحصیل بدون داشتن مدرک زبان در کشور فرانسه از کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا بسیار کمتر است. اگر نامه پذیرش در دانشگاه‌ فرانسه را داشته باشید، برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان، می‌توانید اقدام کنید.

 • مهاجرت تحصیلی به فرانسه بدون مدرک زبان از طریق دوره زبان فرانسه

دوره زبان فرانسه در فرانسه مناسب کسانی است که میخواهند بعد از اتمام دوره های زبان فرانسه در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند و یا به ایالات فرانسوی زبان کشور کانادا مهاجرت کنند و از شرایط تحصیل ارزان برای فرانسوی زبانان در کشور کانادا استفاده کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله دوره زبان در فرانسه را بخوانید

در دوره زبان فرانسه در کشور فرانسه از سن ۱۸ تا ۳۸ سالگی میتوان ثبت نام کرد. حداکثر گپ تحصیلی ۶ سال است. شهریه این دوره ها بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو سالانه متغییر است که این مورد بستگی به دانشگاه محل تحصیل دارد. در دوره های زبان فرانسه امکان اخذ ویزای همراه وجود ندارد.

 • مهاجرت تحصیلی به فرانسه بدون مدرک زبان از طریق ارشد MBA

دوره های مدیریتی در کشور فرانسه هیچ محدودیتی روی سوابق تحصیل قبلی متقاضیان ندارد. به عبارتی با هر مدرک کارشناسی میتوان برای این دوره ها اقدام کرد. این رشته مناسب کسانی است که قصد پیشرفت در حوزه کاری خود را دارند و میخواهند به سطوح مدیریتی برسند. جهت کسب اطلاهات بیشتر مقاله MBA در فرانسه را بخوانید.

در دوره ارشد MBA در فرانسه  از سن ۲۲ تا ۴۲ سالگی میتوان ثبت نام کرد. دوره MBA در فرانسه در واقع یک دوره مستر (فوق لیسانس) یکساله است که در business school های فرانسه ارائه میشود. شهریه این دوره سالانه ۷۰۰۰ یورو است و این دوره ها به زبان انگلیسی برگزار میشوند. همانند سایر دوره هایی که به زبان انگلیسی هستند این دوره در شهرهای لیون و پاریس برگزار میشود.

 • مهاجرت تحصیلی به فرانسه بدون مدرک زبان از طریق دوره DBA

جهت شرکت در دوره های DBA در کشور فرانسه با هر مدرک کارشناسی ارشد میتوان اقدام کرد. این رشته مناسب کسانی است که قصد پیشرفت در حوزه کاری خود را دارند و میخواهند به سطوح مدیریتی برسند. همچنین این دوره به افرادی که قصد راه اندازی یا گسترش کسب و کار شخصی خود را داردند اکیدا توصیه میگردد.

در دوره دکتری DBA در فرانسه  از سن ۲۲ تا ۴۵ سالگی میتوان شرکت کرد. دوره DBA در فرانسه یک دوره دکتری سه ساله است که در دانشگاه های خاصی در کشور فرانسه ارائه میشود. شهریه این دوره سالانه ۵۰۰۰ یورو است و به زبان انگلیسی برگزار میشوند. همانند سایر دوره هایی که به زبان انگلیسی هستند این دوره ها در شهرهای لیون و پاریس برگزار میشوند. شایان ذکر است در دوره های MBA و DBA امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وجود دارد.

در تمامی روش های فوق برای متقاضیان ویزای تحصیلی دریافت میشود و  میتوانند از تمامی خدماتی که دولت فرانسه به دانشجویان ارايه میدهد استفاده کنند. از مهمترین این مزایا میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. بهره مندی از تمام مزایای ویزای دانشجویی، شامل کمک هزینه های مسکن (حدود ۴۰ درصد هزینه مسکن) ، حمل و نقل، بیمه و …
 2. بهره مندی از حق کار 20 ساعت در هفته
 3. امکان گذراندن دوره زبان فرانسه به صورت غیرفشرده (۱۵ ساعت در هفته) در حین و بعد از پایان دوره به صورت رایگان در مراکز وابسته به شهرداری
 4. امکان ادامه تحصیل فرزندان در مدارس فرانسوی به صورت کاملا رایگان
فوق لیسانس در فرانسه

پل نرماندی شاهکار مهندسی در کشور فرانسه

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از فرانسه بدون مدرک زبان

برای پذیرش از دانشگاه های فرانسه بدون مدرک زبان باید مراحل زیر را طی کنید. در مرحله بغد و پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، مدارکی که در ادامه آورده شده است را آماده کرده و جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه اقدام نمایید.

 1. قبل از ارسال درخواست به دانشگاه باید با دقت شرایط دانشگاه موردنظر را بررسی کنید. به‌عبارت‌دیگر باید با مراجعه به وبسایت دانشگاه از عدم نیاز به مدرک آیلتس اطمینان یابید. همچنین برای آشنایی با سایر شرایط دانشگاه، می‌توانید علاوه بر مراجعه به سایت دانشگاه با دانشگاه نیز مکاتبه نمایید.
 2. در مرحله بعد باید اطلاعات خود را در سایت دانشگاه وارد کنید و فرم درخواست خود را به‌علاوه همه مدارک ارسال کنید. همچنین هنگام ارسال درخواست می‌توانید برای دریافت هرگونه کمک مالی نیز اقدام کنید.
 3.  در برخی از دانشگاه‌ها برای گذراندن دوره‌های خاص، آزمون ورودی گرفته می‌شود، بنابراین فرد باید شرایط دریافت دوره‌های خاص و پذیرش در دانشگاه را داشته باشد تا بتواند برای آزمون آماده شود. با مشاوره با وکلای ما عموما دانشگاههایی که آزمون ورودی ندارند به شما معرفی میگردد.
 4. در مرحله آخر و پس از پذیرفته شدن در آزمون، مصاحبه ویدیویی انجام میشود. این مصاحبه برای ارزیابی میزان تسلط شما به زبان انگلیسی انجام میشود.

لازم به ذکر است که برای پذیرش باید مصاحبه به بهترین شکل انجام شود و سوالات به‌صورت انگلیسی خواهند بود. پس از گذراندن مصاحبه ویدیویی، از دانشگاه موردنظر نامه تاییدیه دریافت خواهید کرد و می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک فرانسه، اقدامات لازم را انجام دهید.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان به فرانسه

طاق پیروزی در پاریس فرانسه – تحصیل بدون مدرک زبان در شهر پاریس

نکات مهم برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه بدون مدرک زبان

فاکتورهای مهمی وجود دارند که قبل از مهاجرت تحصیلی به فرانسه و به‌منظور ادامه تحصیل در فرانسه باید به آن‌ها توجه کنید. از مهمترین این موارد میتوان به نکات زیر اشاره کرد.

 • محل قرارگیری دانشگاه

ممکن است در شهرهای اطراف فرانسه و شهرهای کوچک آن، افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند را پیدا نکنید. درصورتی‌که در پایتخت فرانسه تعداد افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، زیاد است. به‌عبارت‌دیگر اگر زبان فرانسه بلد نیستید، زندگی در شهرهای لیون و پاریس برای شما ساده‌تر خواهد بود.

 • آموزش زبان در کلاس درس

یکی از مزایای تحصیل در فرانسه این است که شما امکان مشارکت در برنامه‌های دلخواهتان را دارید. اگر به زبان فرانسه علاقه ندارید یا قصد یادگیری آن را ندارید، می‌توانید در برنامه‌هایی که به زبان انگلیسی هستند، شرکت کنید. در برخی از دانشگاه‌های فرانسه به شما در زمینه آشنایی با زبان فرانسه کمک می‌کنند.شایان ذکر است دوره های آموزش رایگان زبان فرانسه (غیرفشرده) متعددی در این کشور برای دانشجویان برگزار میگردد.

 • تهیه مسکن دانشجویی در فرانسه

با توجه به اینکه بیشتر روز شما در خارج از کلاس می‌گذرد، باید برای تهیه مسکن بسیار دقت کنید. اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارید سعی کنید در محله‌ای سکونت کنید که اهالی آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. همچنین اگر قصد هم‌خانه شدن با دانشجویان بین‌المللی را دارید، بهتر است باکسانی هم‌خانه شوید که توانایی انگلیسی صحبت کردن را داشته باشند. در مورد زبان فرانسه هم همینطور است، ازآنجا که بسیاری از دانشجویان فرانسوی برای ادامه تحصیل به شهرهای دیگر میروند. بنابراین هم خانه شدن با یک فرانسوی زبان میتواند به شما برای تسلط به زبان فرانسه کمک نماید.

محوطه خوابگاه در دوره زبان فرانسه

محوطه خوابگاه در دوره زبان فرانسه، فرصتی برای گسترش تعاملات بین المللی

مدارک موردنیاز برای پذیرش بدون مدرک در دانشگاه فرانسه

با توجه به نوع دانشگاهی که برای آن درخواست ارسال کرده‌اید، شرایط تحصیل و پذیرش متفاوت خواهد بود. به‌طورکلی باید کپی مدارک تحصیلی و شخصی شما توسط دارالترجمه های معتبر به زبان انگلیسی ترجمه شوند. مدارک موردنیاز شامل موارد زیر می‌‌شود:

 1. فرم درخواست دانشگاه
 2. عکس (گذرنامه)
 3. ریزنمرات
 4. مدرک دانشگاهی
 5. دیپلم دبیرستان
 6. گواهی‌ترم جاری- در صورتی که هنوز فارغ التحصیل نشده اید.
 7. توصیه‌نامه
 8. انگیزه نامه

هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان فرانسه

به‌طورکلی در کشور فرانسه دو نوع دانشگاه و کالج های دولتی و خصوصی وجود دارد و هزینه تحصیل شما به نوع و رتبه دانشگاه بستگی دارد. پیشنهاد می‌دهیم قبل از ورود به دانشگاه به بررسی هزینه‌های تحصیل بپردازید.

ممکن است هزینه تحصیل به زبان انگلیسی بیشتر باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در دانشگاه‌های دولتی هزینه کمتری دارد و همچنین امکان پرداخت اقساطی شهریه نیز برای دانشجویان وجود دارد.

به صورت کلی کمترین میزان شهریه برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان برای دوره های زبان فرانسه سالیانه ۲۰۰۰ یورو و برای رشته MBA سالیانه ۷۰۰۰ یورو و برای رشته DBA سالیانه ۵۰۰۰ یورو است.

اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان فرانسه چه شرایطی دارد؟

پس از دریافت گواهی باید برای اخذ ویزای دانشجویی اقدامات لازم را انجام دهید. برای ارسال درخواست مدارکی نیاز دارید که بعد از تعیین قرار ملاقات، باید پرونده و مدارک خود را تحویل دهید. همچنین بیومتریک و اسکن عکس را نیز لازم دارید.
پس از ارسال مدارک باید بین 10 تا 15 روز برای صدور ویزا صبر کنید. پیشنهاد می‌دهیم سه ماه قبل از سفر به فرانسه مراحل اخذ ویزا را انجام دهید.

یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی ارائه مدرک زبان است که شما باید از کالج موردنظر نامه تاییدی که نشان دهد نیازی به ارائه مدرک ندارید را دریافت کنید.

معرفی دانشگاه‌هایی که به ارائه مدرک زبان نیاز ندارند

برای راحتی دانشجویان و ادامه تحصیل افرادی که مدرک زبان ندارند، در برخی از دانشگاه‌های فرانسه ارائه مدرک زبان ضروری نیست. این دانشگاه‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 1. مدرسه تجارت پاریس
 2. مدارس بازگانی نئوما
 3. مدارس بازرگانی SKEMA
 4. دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم کامپیوتر EPTIA
 5. مدرسه بازرگانی آمریکا و…
رشته MBA در فرانسه در مدرسه تجارت ESSEC

رشته MBA در فرانسه در مدرسه تجارت ESSEC

سخن پایانی…

در این مطالب سعی کردیم به بررسی تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان بپردازیم. همانگونه که ذکر شد در گذشته برخی از دانشجویان بین‌المللی به علت نداشتن مدرک امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه را نداشتند. برای رفع این مشکل در کالج‌های این کشور رشته‌های مختلف به دو زبان انگلیسی و فرانسه تدریس می‌شود.
اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و عالی‌رتبه فرانسه را دارید، نگران نباشید؛ زیرا می‌توانید با دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان در دانشگاه های این کشور به تحصیل مدیریت ، کارآفرینی و کسب و کار تحصیل کنید.

توصیه میشود جهت تسلط کامل به روش های ارائه شده توسط این موسسه مقالات دوره زبان فرانسه ، مدیریت در فرانسه را حتما مطالغه نمایید.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی

با تکمیل فرم زیر مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند. (زمان تخمینی تکمیل فرم: ۳۰ ثانیه)

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد