دانشگاه ورشو – لهستان

دانشگاه ورشو – لهستان

دانشگاه ورشو به عنوان یک دانشگاه سلطنتی در تاریخ نوزدهم نوامبر ۱۸۱۶ تأسیس شد، زمانی که تقسیم بندی لهستان ورشو را از قدیمی ترین و تاثیر گذار ترین دانشگاه یعنی کراکوف جدا کرد. درآن زمان الکساندر یکم اجازه تاسیس پنج دانشکده حقوق و علوم سیاسی، پزشکی، فلسفه، الهیات و علوم انسانی را داد. همانگونه که مشاهده میشود پزشکی جزء اولین دانشکده های این دانشگاه است.

در حال حاضر این دانشگاه در پایتخت لهستان، یکی از پویاترین شهرهای در حال توسعه اروپا واقع شده است. ورشو مرکز زندگی سیاسی و اقتصادی است و چشم انداز اجتماعی و فرهنگی پر جنب و جوشی دارد. این شهر به طور پیوسته در رتبه بندی جهان از جذاب ترین مکان ها برای زندگی صعود می کند و در میان پنجاه شهر برتر شاخص نام تجاری شهر و در رتبه ۱۹ رتبه بندی رفاه سازمان ملل متحد است. ورشو همچنین رهبری بلامنازع با توجه به زندگی دانشگاهی لهستان دارد: این شهر میزبان بیش از ۲۰۰،۰۰۰ دانشجو در هر سال است.

دانشگاه ورشو با برگزاری جشن ۲۰۰ مین سالگرد آن در سال ۲۰۱۶، قدیمی ترین دانشکده پایتخت است. منشاء سه مورد از دیگر موسسات آموزشی آن، یعنی دانشگاه علوم پزشکی، آکادمی موسیقی و آکادمی هنرهای زیبا در ساختار دانشگاه است. امروز دانشگاه ورشو شامل ۱۲۶ ساختمان و مجتمع های آموزشی با بیش از ۱۸ دانشکده است. این دانشگده ها عبارتند از:

زیست شناسی، شیمی، روزنامه نگاری و علوم سیاسی، فلسفه و جامعه شناسی، فیزیک، جغرافیا و مطالعات منطقه ای، زمین شناسی، تاریخ، زبان شناسی کاربردی و فلسفه اسلاوی، اقتصاد، زبانشناسی، زبان لهستانی، حقوق و مدیریت دولتی، روانشناسی، علوم اجتماعی کاربردی، مدیریت و ریاضیات، علوم رایانه و مکانیک.

برندگان جایزه نوبل در دانشگاه ورشو

دانشگاه ورشو در سال ۱۸۱۶ تاسیس شده و بزرگ‌ترین دانشگاه لهستان است که در شهر ورشو قرار دارد. این دانشگاه یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان و دومین دانشگاه برتر لهستان است. این دانشگاه ۳۷ حوزه مختلف تحصیلی  وتعداد ۱۸ دانشکده مختلف دارد.

دانشگاه ورشو دارای بیش از ۶۰۰۰ کارمند بوده که از این تعداد حدود ۳،۱۰۰ نفر مدرس دانشگاه هستند. این دانشگاه دارای ۵۳۰۰۰ دانشجو بوده که از این میان ۹۲۰۰ دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی و دکتری به تحصیل مشغول هستند.

فارغ التحصیلان دانشگاه موفق به کسب ۵ جایزه نوبل شدند:

  • هنریک سینکیویچ به عنوان یک نویسنده حماسی جایزه نوبل را سال ۱۹۰۵ دریافت کرد.
  • چسلاو میلوش، شاعر، نثر نویس، برنده جایزه نوبل سال ۱۹۸۰ در ادبیات شد.
  • مناخیم بگین، جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۷۸ را دریافت کرد.
  • جوزف رات بلات، فیزیکدان و رادیوبیولوژیست (زیست شناسی پرتوی)، برنده جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۹۵ شد.
  • لئونید هورویچ، اقتصاددان، برنده جایزه نوبل در علوم اقتصادی در سال ۲۰۰۷ میباشد.

تحصیل پزشکی در لهستان

بخش انگلیسی زبان دانشکده پزشکی دانشگاه ورشو در سال ۱۹۹۳ میلادی تاسیس شده است. در این دانشگاه دو سیستم برای پذیرفته‌شدگان رشته پزشکی ارائه می‌شود.

برای مخاطبینی که از مقطع دبیرستان فارغ التحصیل شده‌اند، یک برنامه شش ساله برای گذراندن این رشته ارائه می‌شود و برای مخاطبینی که فارغ التحصیل دوره کالج هستند این برنامه چهار سال است. رشته “دندانپزشکی” و “داروسازی” در این دانشگاه به طور معمول پنج سال به طول می انجامد.

برخی از مزیت‌های تحصیل پزشکی در لهستان

  • بالاترین سطح کیفیت آموزشی
  • داشتن پنج بیمارستان تخصصی و ۱۱ بیمارستان آموزشی ویژه دانشجویان
  • هزینه پایین دانشگاهها
  • هزینه پایین زندگی دانشجویی در لهستان
  • مدارک دانشگاهی معتبر

در این ویدئو معرفی کوتاهی از دانشگاه ورشو، شهر ورشو کشور لهستان آورده شده است.  برای اطلاع از هزینه های زندگی در کشور لهستان مقاله زندگی در لهستان را مطالعه نمایید. همچنین جهت مشاهده سایت این دانشگاه به وبسایت دانشگاه ورشو مراجعه نمایید.

در باره نویسنده :

موسسه علم افروز با بهره‌گیری از وکلا و افراد تحصیل کرده به طور تخصصی اقدام به انجام کلیه فرآیند پذیرش دانشجویان در کلیه مقاطع تحصیلی و دوره‌های یادگیری زبان‌های خارجی در دانشگاه‌های معتبر اروپایی می‌نماید. چنانچه قصد دریافت مشاوره تخصصی در مورد اخذ پذیرش، اخذ خوابگاه، راهنمایی درزمینه اخذ کمک هزینه‌های تحصیلی، ثبت نام و سایر امور مربوطه را دارید فرم مشاوره و ارزیابی تحصیل در خارج از کشور را تکمیل نمایید.

ثبت ديدگاه