دانشگاه فنی برنو – جمهوری چک

دانشگاه فنی برنو

دانشگاه فنی برنو Brno University of Technology یا به اختصار BUT دانشگاهی است که در شهر برنو، کشور جمهوری چک واقع شده است. دانشگاه برنو در سال ۱۸۹۹ میلادی تاسیس شده است و در ابتدا فقط یک دوره مهندسی عمران را ارائه می داد. این دانشگاه توسعه یافت و تبدیل به یک دانشگاه بزرگ در کشور چک شد و هم اکنون بیش از ۲۴،۰۰۰ دانشجو در ۸ دانشکده این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند.

چهار استاد مصمم، دانشگاه صنعتی برونو را فقط برای ۴۷ دانشجوی با انگیزه تاسیس کردند. یکصد سال بعد، بیش از ۲۰ هزار جوان در این دانشگاه تحصیل می کنند. اکنون دانشگاه برنو (BUT) بزرگترین دانشگاه فنی در جمهوری چک است

برنو شهری که دانشگاه برنو در آن قرار دارد، این شهر در نزدیکی سه پایتخت پراگ، براتیسلاوا و وین واقع شده است. این شهردومین شهر بزرگ جمهوری چک بوده و به عنوان مرکز علوم، تحقیقات، نوآوری ها و مراکز استارتاپ ها شناخته می شود.

بیش از ۲۰٪ از جمعیت این شهر دانشجویانی هستند که در شش دانشگاه این شهر به تحصیل مشغولند. برنو اغلب به عنوان “شهری با روح دانشجویی” خوانده می شود. چرا که به صورت میانگین از هر ۵ نفر سکنه این شهر یک نفر دانشجوست.

شهروندان و همچنین بازدیدکنندگان این شهر از فعالیت های فرهنگی، ورزشی و تفریحی بسیاری برخوردار هستند. طبق شاخص های بهترین شهرهای دانشجویی QS ، شهر برنو در میان برترین شهرهای دانشجویی جهان قرار گرفته است.

در این ویدئو معرفی کوتاهی از دانشگاه برنو، شهر برنو کشور جمهوری چک آورده شده است. برای اطلاع از هزینه های زندگی در کشور اروپایی چک مقاله زندگی در جمهوری چک را مطالعه نمایید. همچنین جهت مشاهده سایت این دانشگاه به سایت دانشگاه برنو مراجعه نمایید.

دانشگاه برنو (BUT) بزرگترین دانشگاه فنی در جمهوری چک است
دانشکده های این دانشگاه عبارتند از
• دانشکده مهندسی عمران
• دانشکده مهندسی مکانیک
• دانشکده شیمی
• دانشکده معماری
• دانشکده تجارت و مدیریت
• دانشکده برق و ارتباطات
• دانشکده هنرهای زیبا
• دانشکده فناوری اطلاعات

• دانشکده مهندسی عمران دانشگاه فنی برنو

دانشکده مهندسی عمران یکی از قدیمی ترین دانشکده های دانشگاه برنو است و با ۶،۵۰۰ دانشجو بزرگترین دانشکده از لحاظ تعداد دانشجوست. در سال ۱۸۹۹ دانشگاه فعالیت خود را با این شاخه آغاز کرد و اکنون دانشجویان می توانند در چهار برنامه در زبان چک در این دانشکده تحصیل کنند:
مهندسی عمران، مهندسی شهری، نقشه برداری و کارتوگرافی،معماری
همچنین در این داشکده مهندسی عمران به زبان انگلیسی ارائه میشود.

• دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه فنی برنو

افتتاح دانشکده مهندسی مکانیک در سال ۱۹۰۰ انجام شد. این دانشکده دومین دانشکده قدیمی دانشگاه BUT است. رشته هایی که در این دانشکده ارائه میشوند عبارتند از:
مهندسی، علوم کاربردی در مهندسی، مهندسی مکانیک، سیستم های تولید، مهندسی صنایع، ماشین آلات و تجهیزات، علوم طبیعی کاربردی، مهندسی فیزیکی و مهندسی مواد، آزمایش مترولوژی و تضمین کیفیت

• دانشکده شیمی دانشگاه فنی برنو

تدریس شیمی در BUT به سال ۱۹۱۱ باز می گردد، زمانی که گروه شیمی در دانشگاه فنی چک تاسیس شد. توسعه این دانشکده در سال ۱۹۵۱ با تغییر BUT به آکادمی فنی نظامی قطع شد. شروع مجدد آموزش شیمی در سال ۱۹۹۲ میباشد. این دانشکده برنامه های آموزشی در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه های صنایع شیمی و صنایع غذایی را در بر می گیرد.

• دانشکده معماری دانشگاه فنی برنو

دانشکده معماری یکی از قدیمی ترین دانشکده های دانشگاه برنو است که در سال ۱۹۱۹ تاسیس شد. در دوران وجودش این دانشکده با دانشکده مهندسی عمران ادغام شد. اما در حال حاضر آموزش معماری و طراحی شهری را ارائه میکند و حدود ۳۰۰ دانشجو دارد.

• دانشکده تجارت و مدیریت دانشگاه فنی برنو

دانشکده تجارت و مدیریت یکی از جدیدترین دانشکده های دانشگاه برنو است که بر آموزش اقتصاد و رشته های مرتبط با کسب و کار تمرکز دارد. در سال ۱۹۹۲، این دانشکده از دانشکده مهندسی اصلی جدا شد. علاوه بر برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این حوزه، دانشکده با همکاری دانشگاه های خارج از کشور دوره های MBA را ارائه می دهد. حدود ۳ هزار دانشجو مديريت، حسابداري، امور مالي شرکتي، ماليات و علم مديريت در این دانشکده به تحصیل مشغولند.

• دانشکده برق و ارتباطات دانشگاه فنی برنو

این دانشکده بر روی طیف گسترده ای از زمینه های علمی متمرکز است: تکنولوژی کنترل و رباتیک، مهندسی پزشکی، الکترونیک قدرت و مهندسی برق، برق و الکترونیک، میکرو الکترونیک، رادیو الکترونیک و تله اینفورماتیکس

• دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه فنی برنو

یکی از نوپاترین دانشکده ها، دانشکده هنرهای زیبا است. این دانشکده در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد. از نظر تعداد دانشجویان کوچکترین دانشکده دانشگاه فنی برنو است. برخی از برنامه های آموزشی آن عبارتند از:
رنگ آمیزی، مجسمه سازی، گرافیک، طراحی گرافیک، طراحی صنعتی، گرایش های مفهومی، چندرسانه ای، عملکرد ویدئویی(VMP)

• دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه فنی برنو

در سال ۱۹۶۴، بخش رایانه ای در دانشکده مهندسی برق تاسیس شد، اخیرا انستیتو انفورماتیک جدا شده است و در سال ۲۰۰۲ به یک دانشکده مستقل فن آوری اطلاعات تبدیل شده است. این دانشکده متشکل از چهار دپارتمان اصلی است که عبارتند از
گروه سیستم های کامپیوتری، گروه سیستم های اطلاعاتی، گروه سیستم های هوشمند،گروه گرافیک کامپیوتری و چند رسانه ای

در باره نویسنده :

موسسه علم افروز با بهره‌گیری از وکلا و افراد تحصیل کرده به طور تخصصی اقدام به انجام کلیه فرآیند پذیرش دانشجویان در کلیه مقاطع تحصیلی و دوره‌های یادگیری زبان‌های خارجی در دانشگاه‌های معتبر اروپایی می‌نماید. چنانچه قصد دریافت مشاوره تخصصی در مورد اخذ پذیرش، اخذ خوابگاه، راهنمایی درزمینه اخذ کمک هزینه‌های تحصیلی، ثبت نام و سایر امور مربوطه را دارید فرم مشاوره و ارزیابی تحصیل در خارج از کشور را تکمیل نمایید.

ثبت ديدگاه